Fryderyk Karzełek

Fryderyk Karzełek

Mentor i trener

Trener i mentor; twórca szkoleń – m.in. „Zrób ze swojego życia Arcydzieło” czy „Leadership” oraz autor książek, takich jak: “Heksagon Szczęścia”, “Problemy są dobre”, “Sprzedaż naturalna” czy “Obudź się”. Jest założycielem Heksagon Group, w której skład wchodzi kilka marek. Jedną z nich jest Heksagon PRO, w ramach której stworzył stanowisko doradcy rozwoju osobistego. Jego celem jest wspieranie w świadomym planowaniu i realizowaniu rozwoju.

Fryderyk Karzełek jako bardzo młody człowiek udał się na emigrację do Niemiec. Rozpoczął od podjęcia się pracy fizycznej, a już po kilku latach prowadził dobrze prosperującą spółkę. Jednak zupełnie niespodziewanie wydarzyło się coś, co diametralnie zmieniło jego życie. Z dnia na dzień stracił wszystko, zostając z ogromnymi długami, w wysokości ponad 1 miliona marek niemieckich. Przez kolejne lata pracował jako trener rozwoju i spłacał swoje zobowiązania. To dzięki niemu na polskim rynku pojawiła się marka persolog®, która pozwala badać ludzką osobowość. Jedną z kompetencji, dzięki której zbudował dochodowy biznes i spłacił długi, jest sprzedaż. Fryderyk rozpromował pojęcie Sprzedaży Naturalnej, o której napisał książkę, a przy użyciu autorskiej metody przeszkolił tysiące adeptów sprzedaży. 

W 2002 roku stworzył spółkę Polskie Doradztwo Finansowe, która pomagała zarządzać aktywami finansowymi klientów. Od tego czasu stał się wspólnikiem jeszcze kilku innych spółek, jednak najważniejszą z nich jest dziś Heksagon Sp. z .o. o., założona w 2009 roku. Skupia się ona na działalności szkoleniowej. W ramach Heksagonu, Fryderyk stworzył zawód doradcy rozwoju osobistego. Jego rolą jest wspieranie klientów szkoleniowych w procesie wdrażania wiedzy w praktykę. Jest również twórcą koncepcji Heksagonu Szczęścia i listy „13 nawyków ludzi sukcesu”. Jego celem jest stworzenie najskuteczniejszej firmy szkoleniowej w Europie. Dziś nad realizacją tego celu pracuje już kilkudziesięciu doradców oraz zgrany zespół, który stale się powiększa.

Rozwój osobisty

Fryderyk jest mistrzem samodyscypliny. Swoją postawą pokazuje, jak codziennie stawać się lepszą wersją siebie. Przy tym inspiruje do tego, by dążyć do uczynienia ze swojego życia Arcydzieła. A wszystko to dzięki wspierającym, dobrym nawykom! Od lipca 2018 roku, codziennie rano, o godzinie 5:55, prowadzi Klub 555. Jak sam mówi, budzi tysiące ludzi do tego, aby – na drodze zmiany nawyków – zmieniali swoje życie na lepsze. To właśnie na porannych transmisjach omawia wspomniane wcześniej nawyki, a co niedzielę w klubie pojawia się inspirujący gość.

W 2019 roku ruszył pieszo pielgrzymim szlakiem ze swojego domu do Santiago de Campostela. W podróży, każdego dnia, prowadził poranne transmisje klubu, webinary i zdalnie zarządzał firmą. Przejście około 2000 kilometrów zajęło mu prawie trzy miesiące. W pierwszej połowie 2021 roku pojawił się jako ekspert w programie pt. „Wolni od długów”. Prywatnie czuje się szczęśliwym i spełnionym człowiekiem.

Szkolenia

Fryderyk Karzełek podczas szkolenia „Zrób z życia Arcydzieło, wspiera swoich klientów w odnalezieniu swojego sensu istnienia i stawaniu się coraz lepszą wersją siebie. W trakcie szkolenia „Sprzedaż Naturalna uczy nieszablonowego podejścia do sprzedaży. Czyli traktowania indywidualnie każdego klienta, poznawania jego potrzeb i nawiązywania nici porozumienia – elementów, które zapewnią sukces.

Klub 555

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o klubie, przejdź na jego stronę, klikając w „Klub 555.

Artykuły Eksperta

Planowanie czasu – dlaczego jest ważne?
08 listopada 2021
Ok 7 min.

Planowanie czasu – dlaczego jest ważne?

Każdy z nas mniej lub bardziej poważnie traktuje planowanie czasu. Niektórzy planują pewne elementy swojego dnia czy tygodnia, inni zaś mają nawet jakąś wizję swojego przyszłego […]

POBIERZ
BEZPŁATNY
e-book