Filmy o marzeniach, które Cię zainspirują

Filmy o marzeniach, które Cię zainspirują

20 stycznia 2022
4.93K
6 min.
0

Czy zdarza Ci się czytać jakąś książkę, oglądać film czy serial i w trakcie bardzo przeżywać fabułę, a długo po zakończeniu czuć pewne emocje, mieć jakieś przemyślenia i analizować różne rzeczy? Ja czasem tak mam i na bazie takich odczuć tworzę sobie różne listy. Jakiś czas temu poleciłem Ci książki o rozwoju osobistym na dobry początek i książki rozwojowe, które mogą zmienić Twoje życie. Jeśli jeszcze ich nie znasz, to koniecznie sprawdź, co tam na Ciebie czeka, bo tutaj czekają filmy o marzeniach!

Wierzę, że marzenia są nieodłączną częścią naszego życia, dlatego stworzyłem wpis Dlaczego warto marzyć i jak marzyć?. Polecam go każdemu, kto zapomniał o marzeniach w swoim życiu lub nie bardzo wie, jak marzyć, aby realizować swoje marzenia. A jako że możemy się rozwijać nie tylko przy pomocy książek, kursów, webinarów czy szkoleń, ale też za pomocą innych narzędzi, to postanowiłem stworzyć dla Ciebie kolejną krótką listę. Tym razem przyszła kolej na filmy o marzeniach, które wywarły na mnie duże wrażenie. Wierzę, że Cię zainspirują!

„Choć goni nas czas”

Chyba najpiękniejszym filmem, który umocnił mnie tylko w przekonaniu, jakie życie jest piękne i że naprawdę warto żyć, jest film, który miał swoją premierę w 2007 roku. Wśród obsady znajdziesz kultowych aktorów – Morgana Freemana i Jacka Nicholsona, a jego tytuł to Choć goni nas czas. W angielskiej wersji The Bucket list

Jest to historia dwóch 65-latków, z których jeden jest bardzo zamożny i bardzo arogancki. Pewnie domyślasz się, że jego rolę odgrywa w filmie Jack, jeżeli znasz inne produkcje, w których grał role. Drugi bohater jest bardzo inteligentny i mądry, choć nie ma żadnego wykształcenia. Losy bohaterów przecinają się w szpitalu, gdzie obaj dowiadują się, że prawdopodobnie zostało im tylko pół roku życia. 

Brak pieniędzy w życiu bohatera, którego rolę odgrywa Freeman, był prawdopodobnie przyczyną tego, że nigdy nie spełnił swoich marzeń, a miał je, paradoksalnie, w przeciwieństwie do tego drugiego, zamożnego bohatera, który w pewnym momencie gdzieś stracił z oczu sens życia. Czy to przypadek, że ci dwaj właśnie się spotkali? Nie sądzę. Właśnie takie scenariusze bardzo często pisze nasze życie. Fabuła nabiera tempa, gdy Nicholson znajduje listę marzeń Freemana i postanawia pomóc mu je spełnić. Sprawdź, co wydarzy się dalej!

„Praktykant”

Jest jeszcze jeden film, który mówi o tym, że nigdy nie jest za późno na realizację swoich marzeń – Praktykant. Miał swoją premierę w 2015 roku, a w rolach głównych występują Anne Hathaway i Robert de Niro. Niezależnie od tego, czy ten film figuruje już na Twojej liście „obejrzanych”, czy jeszcze nie, mam nadzieję, że zainspiruję Cię do obejrzenia go z pewnym nastawieniem i wizją, nawet po raz kolejny.

Nie spoilerując, film opowiada historię 75-letniego mężczyzny, który nie czuje się zbyt szczęśliwy. Doskwiera mu samotność i wciąż poszukuje sensu swojego życia. Któregoś dnia trafia na ogłoszenie firmy, która szuka seniorów na praktykę w ramach akcji społecznej. W zgłoszeniu należy zawrzeć list motywacyjny w formie wideo. Zadanie to, choć początkowo stanowiące wyzwanie dla mężczyzny, zostaje wykonane i pewnego dnia staje się on praktykantem w firmie, która zajmuje się dystrybucją odzieży. Myślę, że tyle Ci wystarczy! Ale dlaczego ten film tak mnie urzekł?

Jest w nim taka scena, która wewnętrznie mnie porusza. Pokazuje, jak można w bardzo mądry sposób zrobić coś w stosunku do drugiego człowieka, jednocześnie nie obnażając go i nie obrażając. Jednym z bohaterów filmu jest kierowca samochodu, który wozi właścicielkę firmy. Bohater, którego rolę odgrywa Robert de Niro, odkrywa, że ten spożywa w pracy alkohol. Jak myślisz, co zrobi? Naskarży na niego? Nakrzyczy? W filmie podchodzi do kierowcy i zadaje mu pytanie: „Powiesz sam czy ja mam powiedzieć?”. W tej sytuacji kierowca wymiguje się od pracy, zrzucając winę na karb nie najlepszego samopoczucia. Nie napiszę Ci, jak to się skończy. Zobaczysz! 

„Duże dzieci”

Czas na moją ostatnią, trzecią propozycję. Jest to film Duże dzieci, w którym również mamy cudowną obsadę, bo występuje tam Rob Schneider, David Spade, Chris Rock, Kevin James i Adam Sandler. Proponuję Ci ten film, bo wierzę, że po jego obejrzeniu wrócisz myślami do swojego dzieciństwa i przypomnisz sobie, jakie były wtedy Twoje marzenia. Być może dzięki temu przypomnisz sobie, że ciągle jeszcze jest wiele rzeczy do zrobienia; że warto odnaleźć w swoim życiu czas dla siebie, na zabawę, na miłość, na radość, na przeżywanie czegoś wyjątkowego. Nie wierzę, że naprawdę jest tak, że jesteśmy na coś za starzy czy za młodzi. Dziecięca radość jest czymś, co nie powinno nas opuszczać do końca naszych dni. 

Film bawi, miejscami jest może trochę infantylny, jednak sam tytuł wskazuje już na to, że nie mogło być inaczej. Filmy o marzeniach często takie bywają, a sama infantylność nie jest w tym przypadku niczym złym. Warto go obejrzeć i potraktować nieco z przymrużeniem oka. Skupić się na tym, że w naszym życiu wciąż jest miejsce na to, co „nam nie przystoi”. A według niektórych ludzi zazwyczaj coś komuś nie przystoi, bo jest już za stary albo za młody; bo coś tam jeszcze innego. To nie ma znaczenia. Bądź sobą! Obejrzyj ten film i pozwól sobie poczuć dziecięcą radość. 

Inspirujące filmy o marzeniach czekają

Mam nadzieję, że dodasz zaproponowane przeze mnie filmy o marzeniach do swojej listy. Wydaje mi się, że znajdziesz je na Netflixie lub HBO GO. Z pewnością puszczają je też czasem w telewizji. Wiem, że nie są to nowości, ale sam do nich wracam. Płynące z nich morały czy wartości nie dezaktualizują się. Jeśli znasz te produkcje, napisz, proszę, w komentarzu coś, co być może zachęci innych do obejrzenia. Możesz też polecić inne filmy o marzeniach, które inspirują do ich spełniania. Jeśli natomiast towarzyszą Ci jakieś wątpliwości związane z marzeniami i tym, jak dążyć do ich spełniania, to zapraszam Cię do wpisu: „Dlaczego warto marzyć i jak marzyć? – 5 kroków”. Tymczasem życzę Ci dziecięcej radości i spełniania marzeń!

Tagi:
zdjęcie Fryderyk Karzełek
Ekspert:

Trener i mentor; twórca szkoleń – m.in. „Zrób ze swojego życia Arcydzieło” czy „Leadership” oraz autor książek, takich jak: “Heksagon Szczęścia”, “Problemy są dobre”, “Sprzedaż naturalna” czy “Obudź się”. Jest założycielem Heksagon Group, w której skład wchodzi kilka marek. Jedną z nich jest Heksagon PRO, w ramach której stworzył stanowisko doradcy rozwoju osobistego. Jego celem jest wspieranie w świadomym planowaniu i realizowaniu rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne wpisy

POBIERZ
BEZPŁATNY
e-book