Cytaty o życiu – spójrz na życie z innej strony

Cytaty o życiu – spójrz na życie z innej strony

29 grudnia 2022
3.52K
7 min.
0

Czym jest życie? Jaki jest jego sens? Czy możliwe jest określenie jego wartości? Pytania dotyczące ludzkiego istnienia można mnożyć w nieskończoność, a odpowiedź na nie wciąż pozostanie niejednoznaczna. Dlaczego? Bo życie jest pojęciem, które nie daje się zamknąć w sztywne, merytoryczne ramy. Każde istnienie nadaje życiu inną, unikalną definicję i wartość. Poznaj inspirujące cytaty o życiu, sentencje i aforyzmy. Dowiedz się, co myśleli znani i cenieni ludzie, wywodzący się z różnych dziedzin – od nauki po popkulturę. Daj się zainspirować! 

Co to jest życie?

Cytaty o życiu – zbiór najpiękniejszych cytatów o życiu 

Jeśli kiedykolwiek zamierzasz cieszyć się życiem – teraz jest na to czas – nie jutro, nie za rok. Dzisiaj powinno być zawsze najwspanialszym dniem.

~Thomas Dreier 

Kiedy człowiek boi się coś zrobić, wtedy wie, że żyje. Ale kiedy człowiek nie robi czegoś, tylko dlatego, że się boi, to wtedy jest martwy.

~ William Faulkner 

Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia, w każdej minucie każdego dnia.

~ Michael Landon 

 W życiu każdego człowieka są dwa wielkie dni – pierwszy, w którym się rodzimy i drugi, w którym odkrywamy po co.

~ William Barclay 

Jeden dzień na raz – to wystarczy. Nie oglądaj się za siebie i nie martw się przeszłością, ponieważ jej już nie ma. I nie niepokój się o przyszłość, bo ta jeszcze nie nadeszła. Żyj teraźniejszością i rób to tak pięknie, by była warta wspominania.

~ Ida Scott Taylor 

Pomyśl o życiu jako ołówku, coraz bardziej tępym, którym w końcu nie można już nic narysować. Wtedy nadchodzi śmierć i jeżeli masz szczęście, zyskujesz tyle czasu, zanim stanie się najgorsze, by jeszcze przemyśleć wiele rzeczy i poukładać je na właściwych miejscach. Zupełnie tak jakbyś ostrzył ołówek, by go ponownie użyć.

~ Jonathan Carroll  

Piękne cytaty o życiu

Twoje życie staje się lepsze, tylko gdy Ty stajesz się lepszym. Od życia dostaje się to, czego się oczekuje, a nie to, czego się chce.

~ Brian Tracy  

I wszyscy powtarzają: „takie jest życie”, a nikt nie pamięta, że życie jest takie, jakie sami sobie zbudujemy.

~ Will Smith  

Jesteśmy tym co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem.

~ Arystoteles  

Życie jest ciągiem doświadczeń, z których każde czyni nas silniejszymi, mimo że czasem trudno nam to sobie uświadomić.

~ Henry Ford 

Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją.

~ Steve Jobs  

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko.

~ Albert Einstein 

Zawsze będą cię krytykować, będą źle o tobie mówić. Więc żyj, rób to, co podpowiada ci serce, życie jest jak sztuka, ale nie ma w nim wstępnych prób: śpiewaj, tańcz, śmiej się i żyj intensywnie każdego dnia swojego życia, zanim opera zakończy się bez braw.

~ Charlie Chaplin 

Kiedy poszedłem do szkoły, zapytali mnie, kim chcę być, gdy dorosnę. Odpowiedziałem, że chcę być szczęśliwy. Powiedzieli mi, że nie rozumiem ćwiczenia, a ja odpowiedziałem, że nie rozumieją życia.

~ John Lennon 

Są tylko dwa dni w roku, kiedy nie możesz nic zrobić: jeden nazywa się wczoraj, drugi nazywa się jutro, więc dzisiaj jest właściwy dzień, aby kochać, wierzyć, robić, a przede wszystkim żyć.

~ Dalajlama  

Krótkie cytaty o życiu

Nie chcę pod koniec życia stwierdzić, że przeżyłam tylko jego długość. Chcę przeżyć też pełną jego szerokość.

~ Diane Ackerman 

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. Sztuka życia – to cieszyć się małym szczęściem.

~ Phil Bosmans 

Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy. Frank Hubbard 

Ten pięknie żyje i umiera, kto według własnych żyje praw. Philip José Farmer 

Życie przypomina parkowanie w garażu: kiedy się cofasz, możesz dokonać poważnych szkód. Ivan Hoffman  

Jedyną prawdziwą porażką w życiu jest postępowanie niezgodnie z własnymi wartościami.

~ Budda  

W tym życiu ludzie będą cię kochać. Ludzie będą cię nienawidzić. I nic z tego nie będzie miało z tobą nic wspólnego.

~ Abraham Hicks  

Życie nie polega na odnajdywaniu siebie. Życie polega na tworzeniu siebie.

~ George Bernard Shaw 

Życie jest kompromisem między tym, czego pragnie twoje ego, tym, co podpowiada ci doświadczenie, a tym, co każą ci robić nerwy.

~ Bruce Crampton  

Udajemy, że życie musi mieć sens: ale życie ma dokładnie takie znaczenie, jakie my sami jesteśmy skłonni mu przypisać.

~ Hermann Hesse 

Wielu życiowych przegranych to ludzie, którzy nie zdawali sobie sprawy, jak blisko byli sukcesu, kiedy się poddali.

~ Thomas A. Edison 

Śpiewaj jakby nikt nie słuchał. Kochaj jakby nikt nigdy Cię nie zranił. Tańcz jakby nikt nie patrzył. I żyj tak jakby to było niebo na ziemi.

~ Mark Twain 

Ludzie […] ciągle gdzieś gnają […]. Pytam, jaki z tego pożytek? Ten, kto przechodzi przez życie pospiesznie, szybciej dociera do grobu.

~ George R. R. Martin 

Mądre cytaty o życiu

Istnieją dwa sposoby na łatwe prześliźnięcie się przez życie: wierzyć we wszystko lub wątpić we wszystko. Oba chronią nas przed samodzielnym myśleniem.

~ Alfred Korzybski 

Zawsze w końcu zapomina się o wszystkim, co kiedyś nadawało sens twojemu życiu, choć teraz wydaje ci się to nieprawdopodobne. Nie ma takiej rzeczy, której odległość i czas nie potrafiłyby zamazać.

~ Rafael Marin 

W gruncie rzeczy żyjący teraz ludzie starają się zmniejszyć do minimum cierpienie, ryzyko. Ich odniesieniem, ich celem nie jest intensywne przeżywanie rzeczywistości w jej sprzeczności, ale uproszczenie jej, przeżywanie tylko jej części udomowionej, łatwej do przewidzenia, codziennej, pozbawionej tajemniczości. Czy ludzie żyją naprawdę?

~ Valerio Albisetti 

Niekiedy wątpię, by ciche i spokojne życie zadowalało mnie, pomimo to czasami bardzo go pragnę.

~ George Gordon Byron 

Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.

~ Friedrich Nietzsche  

Nigdy nie odmawiaj zaproszenia. Nigdy nie opieraj się nieznanemu. Po prostu otwórz się na świat i napawaj przeżyciami. A jeśli się sparzysz? Cóż, trudno. Pewnie nie na darmo.

~ Martyna Wojciechowska 

Kiedy zrozumiesz, że nazwy i kształty są pustymi skorupami bez żadnej zawartości, a to, co rzeczywiste nie ma nazwy ani kształtu, bo jest czystą energią życia i światłem świadomości, będziesz odczuwał spokój, pogrążony w głębokiej ciszy rzeczywistości.

~ Nisargadatta Maharaj 

Częścią przebudzenia jest to, abyś przeżył swoje życie tak, jak chcesz i zrozumiał, że to nie jest egoistyczne.

~ Anthony de Mello 

Można uciekać i uciekać w nieskończoność, ale prawda jest taka, że wszędzie tam, gdzie się zatrzymasz, dopadnie Cię Twoje życie.

~ Cecelia Ahern  

[…] ludzie sami nie zmieniają się nigdy. Ludzi zmienia życie. Dobre czy złe, dobrego czy złego człowieka, ale zawsze życie.

~ Marek Hłasko  

Cytaty to małe drogowskazy – niech Cię prowadzą! 

Życie jest jak przejażdżka rollercosterem – wzloty i upadki, ciągły brak pewności, co czeka Cię już za sekundę. Choć często dobre chwile przeplatają się z tymi przykrymi i nie na wszystko mamy wpływ, nie można zapominać, że to nieodłączana część życia. Tylko od Ciebie zależy, jak podejdziesz do swoich porażek, w jaki sposób poradzisz sobie z napotkanymi przeszkodami. Wszystko jest w Twoich rękach, Ty wybierasz drogę, którą podążasz. Niech przytoczone cytaty o życiu, będą dla Ciebie małymi wskazówkami, o wielkim znaczeniu, które nie pozwolą Ci zboczyć z wyznaczonego kursu.  

Być może zainteresują Cię także:

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne wpisy

POBIERZ
BEZPŁATNY
e-book