Cytaty o rozwoju osobistym Fryderyka Karzełka

Cytaty o rozwoju osobistym Fryderyka Karzełka

16 czerwca 2022
3.43K
5 min.
0

Motywacja bywa ulotna, zwłaszcza kiedy brakuje nam szybkich efektów naszych działań lub pojawiają się niespodziewane trudności. W książkach czy materiałach audio/wideo często pojawiają się jakieś słowa, które mocno odczuwamy i zostają z nami na dłużej. Warto wykorzystywać takie zdania, aby podtrzymywały nas na duchu, inspirowały czy właśnie motywowały do działania. Możesz wykorzystać je do stworzenia motywujących tapet na telefon czy pulpit, wydrukować i zawiesić w ramce na ścianie lub stworzyć z nich przypomnienie w kalendarzu bądź budziku, jako jego treść. Wszystko po to, aby optymistycznym i motywującym akcentem rozpoczynać każdy dzień. Poniżej znajdziesz wybrane, inspirujące cytaty o rozwoju osobistym, i nie tylko, Fryderyka Karzełka.

Cytaty o rozwoju osobistym

 1. Zadawanie sobie codziennie właściwych pytań jest prawdopodobnie jedną z największych tajemnic życiowego sukcesu.
 2. Największym problemem większości ludzi jest odkładanie najważniejszych czynności na „kiedyś”.
 3. Nie będziemy w stanie dać szczęścia innym, będąc nieszczęśliwymi.
 4. Jako jedyna istota na świecie, człowiek ma prawo wyboru swoich myśli, a także prawo do pozytywnego myślenia, niosącego ze sobą możliwości niemal nieskończonego rozwoju.
 5. Największymi wrogami wytrwałości są zwątpienie i rezygnacja. Moment, w którym człowiek wątpi i rezygnuje z osiągania wyznaczonych celów, jest tak naprawdę początkiem jego umierania.
 6. Poznawanie siebie jest procesem niezwykłym i wymaga odważnego spojrzenia w nietypowe lustro – takie, które odzwierciedla wszystko, co zazwyczaj jest głęboko skryte przed wzrokiem.
 7. Każdy z nas ma przymioty, które czynią nas wyjątkowymi. Trzeba umieć tylko je dostrzec i wydobyć na zewnątrz.
 8. Nic nie jest dobre, jeżeli tego nie robimy. Nie wystarczy wiedzieć, co i jak robić, musimy się jeszcze do tego zabrać.
 9. Pragniemy zmieniać świat, ale już nie bardzo chcemy zmieniać siebie lub oczekujemy, że to świat zmieni się dla nas.
 10. Zdobyta wiedza sama w sobie nie niesie żadnej wartości, o ile nie jest poparta doświadczeniem i umiejętnością zastosowania nabytych mądrości w praktyce.
 11. Wszystkie nasze poczynania niosą ze sobą konkretne konsekwencje. Planując, mamy szansę nie tylko zminimalizować ryzyko niepowodzenia, ale również wdrożyć plan awaryjny.
 12. Jedyne, co jest naprawdę pewne w życiu, to zmiana.
 13. Jesteś szczęśliwy czy tylko zadowolony?
 14. Jeżeli przyjęta strategia nie przybliża nas do postawionych przed sobą zadań, mamy pełne prawo ją zmienić.
 15. Jedną z najlepszych praktyk w codziennym samodoskonaleniu się jest zaplanowanie tzw. złotej godziny, przeznaczonej tylko dla siebie.
 16. W życiu niekiedy trzeba być egoistą, ale w dobrym słowa tego znaczeniu. Należy po prostu znaleźć chwilę, by pomyśleć o sobie.
 17. Czasem nawet sami nie jesteśmy świadomi, jaki drzemie w nas potencjał i jakie wyniki, cele moglibyśmy osiągnąć. Oczywiście pod warunkiem, że odważymy się podjąć taką próbę.

Cytaty inspirowane 13 nawykami ludzi sukcesu

 1. Pieniądze są nośnikiem wartości.
 2. Tak naprawdę umawiać się dziś możemy niemal się na wszystko, sporządzając odpowiednie dokumenty. Ważne, by obie strony były świadome tego, na co się de facto umawiają.
 3. Wszystko, co w tej chwili na świecie istnieje materialnie, na początku było zaledwie myślą.
 4. Zdecydowana większość ludzi myśli przede wszystkim o sprawach, których się obawia, nawet gdy nie ma ku temu żadnych, realnych przesłanek.
 5. Pieniądze są ważne zawsze, nie tylko wtedy, gdy zaczyna nam ich brakować.
 6. Przychodzimy na świat z prawem do realizacji marzeń i celów, które sobie wyznaczymy i które będą dla nas ważne.
 7. Wszystko, co istnieje materialnie na świecie, powstaje trzy razy. Najpierw w Twojej głowie, w postaci decyzji. Następnie na papierze – w formie planu i wreszcie fizycznie – jako rezultat Twojego działania.
 8. Paradoks podejmowania decyzji polega na tym, że nigdy nie dowiemy się, co by było, gdybyśmy jej nie podjęli.
 9. Na żadnym etapie relacji międzyludzkich nie możemy zakładać, że druga osoba powinna domyślić się, o co nam chodzi.
 10. Poszukiwanie i podejmowanie wyzwań, to zdolność do wyzwalania zmian w naszym życiu.
 11. Jeżeli będziemy wyłącznie racjonalni, wtedy nie będziemy szczęśliwi, a jeśli będziemy tylko emocjonalni, to nie staniemy się efektywni.
 12. Wolność to dyscyplina, która pozwala nam realizować cele, bo taka jest nasza wolna wola.
 13. Porażki nie są powodem do wstydu. Wstydem jest późniejsze litowanie się nad sobą. W każdej porażce tkwi ziarno nowego, być może dużo większego sukcesu.

Rozwój to proces, który powinien trwać przez całe nasze życie. Nierzadko jest to wyboista droga, na której napotykamy przeróżne przeszkody i czasem potrzeba nam wsparcia. Mamy nadzieję, że powyższe inspirujące cytaty o rozwoju osobistym Fryderyka Karzełka pomogą Ci zmotywować się do działania i do dążenia do bycia lepszą wersją siebie każdego dnia.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne wpisy

POBIERZ
BEZPŁATNY
e-book