Cytaty o rozstaniu – wyraź swoje uczucia

Cytaty o rozstaniu – wyraź swoje uczucia

26 czerwca 2023
24.42K
6 min.
0

Rozstanie… zwykle oznacza koniec związku lub bliskiej relacji. Jest to ciężkie przeżycie, któremu towarzyszy wiele silnych i trudnych emocji, jak: smutek, gniew, niepewność i niepokój. Rozstanie może być szczególnie trudne, gdy związek był bardzo ważny lub trwał długo. Ponadto, gdy relacja kończy się z powodu nieszczęśliwych okoliczności, takich jak zdrada, to częste kłótnie i żal mogą jeszcze bardziej pogłębić ból. Ważne jest, aby dać sobie czas i przestrzeń na poradzenie sobie z tymi emocjami. Niektórzy ludzie mogą znaleźć pomoc w rozmowie z przyjaciółmi lub rodziną, terapii, medytacji. Pomocne mogą okazać się również cytaty o rozstaniu, które powstały w ciągu ostatnich lat. 

Smutne cytaty o rozstaniu 

Rozstanie z bliską osobą, czy to z powodu zerwania, odejścia z pracy, przeprowadzki lub śmierci, może doprowadzić do głębokiego smutku, żalu czy nawet rozpaczy. Niezależnie jednak od przyczyny rozstania, proces adaptacji i radzenia sobie z utratą bliskiej osoby wymaga czasu i wsparcia bliskich nam osób. Choć na początku może być ciężko, z czasem poczujesz się lepiej.

Rozstanie to jak podwójne życie. Po jednej stronie, jesteś usatysfakcjonowany, że w końcu odzyskałeś wolność, a po drugiej, masz serce rozdarte na strzępy. 
— Terri Guillemets 

Często najbardziej kochamy tych ludzi, te sprawy i te rzeczy, od których bieg życia każe nam odchodzić – nieraz na zawsze. 
— Marek Hłasko, Opowiadania  

Miłość to także uczenie się rezygnacji z innych, umiejętności pożegnania się, nie pozwalając swoim uczuciom przeszkadzać w tym, co prawdopodobnie będzie najlepsze dla tych, których kochamy. 
— Sergio Bambarén 

Dlaczego utrata jest miarą miłości? 
— Jeanette Winterson 

Nie ma alternatywy dla istot, które kochają i rozdzielają się – musisz rozpaczać lub zapomnieć. 
— Paul Valéry 

Bratnie dusze pojawiają się w naszym życiu, żeby odsłonić przed nami kolejną warstwę nas samych, po czym odchodzą.
— Elizabeth Gilbert, Jedz, módl się i kochaj 

Jest to najbardziej pusty, a jednocześnie najbardziej pełny ze wszystkich ludzkich przekazów: „Do widzenia”. 
— Kurt Vonnegut 

Właściwie nie boję się nieznanego. Tylko trochę szkoda mi tracić to, co znam. 
— Éric-Emmanuel Schmitt, Oskar i pani Róża 

Czasami odchodzimy tylko po to, żeby sprawdzić, czy ktoś za nami pójdzie… Najgorsze jest rozczarowanie, kiedy odwracasz się, a za tobą nikogo nie ma. 
— Ola Józefina Sokołowska 

Czasami naprawdę wydaje mi się, że nie ma sensu przyjaźnić się z ludźmi. Po chwili odchodzą z twojego życia i pozostawiają po sobie ból, który jest gorszy od pustki, jaką się miało w sercu zanim przyszli. 
— Lucy Maud Montgomery 

Masz kogoś przez jakiś czas, a potem w jednej chwili już nie masz. 
— Elizabeth Gilbert 

Odeszła, wiedząc, że ani przy nim, ani bez niego nie będzie szczęśliwa…
— Jolanta Kwiatkowska 

Cytaty o rozstaniu i powrotach 

Ludzie podejmują decyzję powrotu do siebie po rozstaniu z wielu powodów. Często wpływa na to tęsknota za partnerem, a czasami brak zadowolenia z życia poza związkiem. Brak ważnej osoby przy boku uświadamia nam, jak ona była dla nas ważna. Ostatecznie decyzja o powrocie do siebie po rozstaniu zależy jednak od indywidualnych okoliczności i potrzeb każdej pary. 

Kocham cię, a kochanie moje to tęsknota nieskończona. Kocham cię, a kochanie moje to rozstania i powroty. 
— Maanam, Kocham Cię kochanie moje 

Bardzo często, aby móc odkryć, że jesteśmy zakochani, a może nawet stać się jednością, musi nadejść dzień rozłąki.
— Marcel Proust 

Tak trudno jest zasypiać, budzić się, gdy imię twoje echem odbija się od ścian. A te dni ciszy które, które dzielą nas podpowiadają mi złe obrazy. Muszę to przespać, przeczekać, przeczekać trzeba mi, a jutro znowu pójdziemy nad rzekę 
— Hey, List 

Kiedy miłość się kończy, jeden z dwojga cierpi. Jeśli nikt nie cierpi, to się nigdy nie zaczęło. Jeśli oboje cierpią, to nigdy się nie kończy. 
— Marilyn Monroe 

Czasami, nawet kiedy człowiek wie, że nie ma racji, musi wrócić, żeby nabrać sił i dopiero wtedy odejść na dobre. 
— Eric Jerome Dickey, Siostrzane dusze 

Cytaty o rozstaniu i tęsknocie 

Rozstaniu często towarzyszy tęsknota, ponieważ utrata bliskiej relacji z drugim człowiekiem może wywoływać silne uczucie osamotnienia. Gdy rozstajemy się z kimś, kto był dla nas ważny, doświadczamy nie tylko utraty tej osoby, ale również utraty uczuć, chwil i doświadczeń, które były związane z tą osobą. Tęsknota jest więc naturalną reakcją na takie doświadczenie.  

Miłość potrafi ranić. Nie ma nic bardziej bolesnego niż rozstanie. Aby pokochać po raz drugi, trzeba nauczyć się ufać. 
— Nicholas Sparks 

Tylko tęsknienie jest prawdziwe, uzależnia. Być tam, gdzie się nie jest, mieć to, czego się nie posiada, dotykać kogoś, kto nie istnieje. 
— Olga Tokarczuk, Dom dzienny, dom nocny 

Chyba nigdy więcej jej nie zobaczę. Już nigdy nie będę mógł jej zobaczyć, usłyszeć, dotknąć, objąć, usłyszeć; Nie będę się już z nią śmiał, nie będę czekał na odgłos jej kroków, nie uśmiechnę się, gdy usłyszę, jak otwiera drzwi, nie dopasuję jej ciała do mojego, mojego do jej. 
— Julian Barnes 

Ten pożegnalny pocałunek, który przypomina powitanie, ostatnie spojrzenie miłości, które staje się najostrzejszym ukłuciem bólu. 
— George Eliot 

Pada odkąd mnie zostawiłaś. Teraz tonę w powodzi. Widzisz, zawsze byłem wojownikiem, ale bez ciebie się poddaję 
— Bon Jovi, Always 

Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie. 
— Alan Alexander Milne, Kubuś Puchatek 

Zawsze, gdy telefon nie dzwoni, wiem, że to ty… 
— Janusz Leon Wiśniewski, Martyna 

Twoim największym błędem jest fakt, że zbyt mocno przywiązujesz się do ludzi. Ponieważ ludzie mają to do siebie, że odchodzą. Prędzej, czy później, ale – bez wątpienia – zawsze. 
— Diana Sullivan 

Myślę, że za Tobą tęskniłbym, nawet gdybyśmy się nigdy nie spotkali.  
Pretty Man, czyli chłopak do wynajęcia, reż. Clare Kilner 

Nie przeciągaj pożegnania, bo to męczące. Zdecydowałeś się odejść, to idź. 
— Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę 

Wykorzystaj sentencje o tęsknocie, dzięki którym możesz wyrazić to, co czujesz

Rozstanie związane jest z niepewnością do tego, co przyniesie nam przyszłość. Często myślimy o tym, jak wygląda nasze życie bez tej osoby, czy kiedykolwiek znajdziemy kogoś takiego jak ona/on i czy będziemy w stanie znaleźć szczęście w związku z inną osobą. Cytaty o rozstaniu mogą pomóc Ci zrozumieć obecną sytuację i pogodzić się ze stratą. 

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne wpisy

POBIERZ
BEZPŁATNY
e-book