Cytaty motywacyjne – 38 inspirujących cytatów

Cytaty motywacyjne – 38 inspirujących cytatów

24 kwietnia 2023
3.74K
8 min.
0

Chwila zwątpienia? Gorszy humor? Czujesz, że nie masz na nic siły? Każdemu z nas może się to zdarzyć. Brzydka pogoda za oknem, nadmiar zadań i obowiązków lub problemy osobiste potrafią zdemotywować człowieka do działania, a nawet do pozytywnego nastawienia do życia. Gdy potrzebujesz dodatkowej energii, warto wyciągać wnioski zarówno ze swoich doświadczeń życiowych, jak i innych osób – jeśli to tylko możliwe. Przydatne są wtedy cytaty motywacyjne, inspiracje, złote myśli, które powstały właśnie na podstawie przeżyć ich autorów.  

W tym artykule znajdziesz 38 cytatów motywujących, m.in.: cytaty biznesowe, cytaty o życiu oraz cytaty sportowe. Potraktuj je jako skarbnicę motywacji do zmiany swojego życia i inspiracji. Miej jednak na uwadze, że nie wszystkie złote myśli są uniwersalnym przepisem na osiągnięcie sukcesu.  

Cytaty motywacyjne – zainspiruj się

Cytaty motywacyjne pomagają ludziom w zwiększeniu pewności siebie czy zbudowaniu własnej wartości. Nie są jednak magicznym lekarstwem, które w parę chwil pomoże Ci zmienić nastawienie do życia czy poprawić humor. Gdy zmagasz się z poważnymi problemami emocjonalnymi, zdecyduj się odwiedzić psychoterapeutę lub psychiatrę. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykułach: 

Czasami nawet najbardziej pozytywna sentencja nie zastąpi profesjonalnej porady specjalisty. Cytaty motywacyjne to opinie konkretnych osób, które – prawdopodobnie – są w zupełnie innej sytuacji życiowej niż Ty. Nie porównuj więc ich w 100% do siebie, a ich porady traktuj jako inspirację. Inspirację do zmiany na lepsze.  

Krótkie motywacyjne cytaty

Oto kilka popularnych krótkich cytatów motywacyjnych:

Nie możesz zmienić przeszłości, ale możesz zmienić swoją przyszłość poprzez to, co robisz dzisiaj.

~ Zig Ziglar  

Sukces to suma małych wysiłków, codziennie.

~ Ray Kroc 

Celem jest, by być lepszym, niż byliśmy wczoraj. 

 ~ Arnold Schwarzenegger 

Każdego dnia rób jedną rzecz, która Cię przeraża.

~ Eleanor Roosevelt 

Nie ma nic niemożliwego dla osoby, która ma silną wolę i determinację do osiągnięcia celu. 

~ Napoleon Hill 

Nie ma rzeczy niemożliwych dla tych, którzy są gotowi do ich dokonania. 

~ John F. Kennedy

Sposobem na zaczęcie jest skończenie mówienia i podjęcie działania. 

~ Walt Disney  

Starania i odwaga nie wystarczą, jeżeli zabraknie celu i ukierunkowania. 

~ John Fitzgerald Kennedy 

Aby samemu stać się lepszym, nie musisz czekać na lepszy świat. 

~ Phil Bosmans 

Cytaty motywacyjne biznesowe 

Rozpoczynając własny biznes, w naszych głowach pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Często boimy się zaryzykować, aby nie stracić zbyt wiele. Szukamy inspiracji i pomocy wśród bardziej doświadczonych osób, które przeszły podobną drogę, aby osiągnąć sukces. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze cytaty motywacyjne biznesowe. Potraktuj je jako źródło inspiracji i nowych możliwości. A jeśli zastanawiasz się nad wsparciem w tym temacie, zajrzyj do wpisu: „Mentoring – co to jest i jak działa?”.  

Jeśli się urodziłeś biedny, to nie twój błąd, ale jeśli umrzesz biedny, to już twój błąd.  

~ Bill Gates 

W obliczu problemu nigdy nie przyjmujemy postawy albo-albo. Szukamy rozwiązania, które pozwala osiągnąć oba cele. Wystarczy uwierzyć w siebie, a wówczas można wynaleźć sposób na wyrwanie się z każdego szablonu.  

~ Jeff Bezos 

Nie sądzę, by istniała jakakolwiek cecha, która przyczynia się do odnoszenia sukcesów w większym stopniu niż wytrwałość. Jest ona w stanie pokonać niemal wszystko, nawet naturę.  

~ John D. Rockefeller 

W prawdziwym świecie, dalekim od teorii ekonomicznych, każda firma osiąga sukces tylko w takim stopniu, w jakim może zrobić coś, czego nie robią inni.  

~ Peter Thiel 

By stać się bogatszym, należy naśladować tych, którzy są bogaci, ale z okresu kiedy byli biedni, a nie z okresu, gdy są bogaci.  

~ Rafał Brzoska 

Zawsze wiedziałem, że będę bogaty. Nie sądzę, żebym kiedykolwiek w to wątpił przez minutę.  

~ Warren Buffet 

Cytaty motywacyjne o życiu 

Życie czasami stawia przed nami trudne zadania. Jesteśmy zmuszeni podejmować decyzje, które wpłyną zarówno na nas samych, jak i nasze otoczenie. Często zdarza się, że musimy zacząć coś od samego początku: zbudować nowe relacje, zmienić pracę. Dzięki cytatom motywacyjnym o życiu zrozumiesz, że nigdy nie jest za późno na zmiany i nie należy się ich bać. 

Kiedy jest ci tak źle, że już gorzej być nie może, zacznij się walić kijem po nodze. Kiedy przestaniesz, od razu poczujesz się znacznie lepiej.

~ Forrest Gump, reż. Robert Zemeckis 

Ludzie, którzy na tym świecie kroczą naprzód, wstają i szukają odpowiednich warunków, a jeśli ich nie mogą znaleźć, tworzą je.

~ George Bernard Shaw  

Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem.  

~ Arystoteles  

Jeśli nie czujesz się godny, by wyrosły Ci skrzydła, nigdy nie oderwiesz się od ziemi.

~ Nick Vujicic 

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj!  

~ Mark Twain 

Ludzie boją się zmian, nawet na lepsze.  

~ J. I. Kraszewski 

Cytaty motywacyjne do pracy 

Jak zachęcić samego siebie do pracy? Przecież perspektywa ciepłego kocyka, kubeczka z ulubionym napojem i dobrego serialu jest taka kusząca! Poszukaj mobilizacji w sprawdzonych sentencjach na temat pracy, a zobaczysz, jak szybko wróci Twoja motywacja. Jeśli jednak borykasz się z długotrwałym spadkiem motywacji i chęci do pracy, sprawdź koniecznie ten artykuł: „Wypalenie zawodowe – jak sobie radzić?”.

Liderem jest ten, kto widzi więcej niż inni, patrzy dalej niż inni i kto dostrzega rzeczy, zanim zobaczą je inni.

~ L. Eims 

Ci, co wygrywają – nigdy nie odpuszczają.  Ci, co odpuszczają – nigdy nie wygrywają…

~ Vince Lombardi 

Sukces wydaje się być w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują. 

~ W. Feather 

Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego. 

~ Brian Tracy

Sposobem na podejmowanie lepszych decyzji jest podejmowanie ich częściej! 

~ Anthony Robbins 

Motywujące cytaty dla uczniów 

Nauka to nie tylko powtarzanie pustych frazesów i regułek. Nauka to eksperymentowanie, podejmowanie nowych wyzwań i zadań. Nie odłącznym jej elementem są więc pytania. Zadając je, możesz narazić się na krytykę, dlatego tak ważna jest pewność siebie i wytrwałość podczas nauki. Poniżej znajdziesz popularne cytaty o nauce, które zmotywują Cię do pogłębienia swojej wiedzy. 

Każdy, kto przestaje się uczyć – jest stary, bez względu na to, czy ma 20, czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę, pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym. 

~ Henry Ford 

Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś, zatraci sens, jeśli nie potrafisz znaleźć zastosowania dla tej wiedzy. 

~ Paulo Coelho  

Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie. 

~ Gandhi Mahatma 

Kreatywność to wymyślanie, eksperymentowanie, wzrastanie, ryzykowanie, łamanie zasad, popełnianie błędów i dobra zabawa. 

~ Mary Lou Cook 

Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę. 

~ Benjamin Franklin 

Nauczyłam się, że droga postępu nie jest ani szybka, ani łatwa. 

~ Maria Skłodowska-Curie 

Cytaty motywacyjne – sport 

Najlepszą motywacją dla sportowca są wygrane pojedynki z konkurencją, jak i z samym sobą. Jednak gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem, a na wyraźne postępy musisz cierpliwie poczekać, bardzo łatwo się zniechęcić i zrezygnować ze swoich marzeń. Mam nadzieję, że poniższe sportowe cytaty motywacyjne przekonają Cię, aby być systematycznym i nigdy się nie poddawać. 

Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie oczekiwać. 

~ Michael Jordan 

Łut szczęścia zdarza się osobom przygotowanym. 

~ Trener – Darrel Royal 

Brak wiary powoduje, że ludzie boją się przekraczać swoje granice, a ja uwierzyłem w siebie. 

~ Muhammad Ali 

Nie ma mistrzów. Nikt nie jest najlepszy. W każdej walce musisz pokazać maksimum swoich możliwości. 

~Witalij Kliczko 

Trener jest kimś, kto mówi ci, czego nie chcesz słyszeć, który widzi to, czego nie chcesz widzieć — po to, żebyś był kimś, kim zawsze chciałeś być. 

~ Tom Landry 

Trzeba sto razy przegrać, żeby raz wygrać. 

~ Kamil Stoch 

Znasz już najlepsze motywacyjne cytaty

Mamy nadzieję, że któryś z powyższych zaproponowanych przez nas cytatów motywujących przemówił do Ciebie i pomógł w zmianie nastawienia. Pamiętaj, że obojętnie, z czym aktualnie się mierzysz – szukaniem pracy, zmianą szkoły, rozwojem kariery sportowej – warto z dystansem spojrzeć na swoją sytuację i posłuchać mądrości oraz doświadczenia innych.  

Zobacz też: 

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne wpisy

POBIERZ
BEZPŁATNY
e-book