Książki Fryderyka Karzełka – rozwój z różnych perspektyw

Książki Fryderyka Karzełka – rozwój z różnych perspektyw

06 października 2022
1.31K
8 min.
0

Lubisz książki o rozwoju osobistym? Jeśli tak, koniecznie poznaj książki Fryderyka Karzełka! To pozycje, które pozwolą Ci dobrze wejść w rozwój i efektywnie pracować nad zmianą swojego życia na lepsze. Polecane książki opowiadają o tym, jak zbudować wspierające nawyki, jak zachować równowagę w ważnych obszarach życia i wreszcie – jak naprawić swoje relacje z pieniędzmi i stać się dobrym sprzedawcą.

Dlaczego warto poznać książki Fryderyka Karzełka? Przede wszystkim, wszelkie porady dotyczące rozwoju osobistego opisane w tych pozycjach autor przetestował na sobie. Jak sam twierdzi – warto przejść przez jego błędy, aby nie popełnić żadnego z nich. Fryderyk Karzełek miał 36 lat, gdy zbankrutował. Jednak dzięki pozytywnemu podejściu do problemów, silnej woli i dobrym nawykom, odbudował swój majątek. Dziś jest trenerem i mentorem. Od 21 lipca 2018 roku, codziennie o godz. 5:55, nadaje transmisję Klubu 555, którą ogląda na żywo kilka tysięcy osób. Jest mistrzem samodyscypliny, szerzącym ideę siły dobrych nawyków i wiarę w to, że zawsze można poprawić swoją sytuację. Poznaj książki, w których dzieli się swoją wiedzą.

Heksagon Szczęścia

Wielu osobom, którym nieobce są książki Fryderyka Karzełka, nie trzeba tłumaczyć idei Heksagonu Szczęścia. Ta koncepcja jest flagową ideą szerzoną przez autora w Klubie 555. Heksagon pokazuje, jak istotny w życiu jest balans i że kluczowe obszary życia, czyli: praca, finanse, permanentny rozwój osobisty, czas dla siebie, relacje i zdrowie są ze sobą równoważne. Co więcej, każdy z obszarów oddziałuje na pozostałe. Brak równowagi czy zaniedbanie, na przykład zdrowia, prędzej czy później odbija się negatywnie na wszystkich sferach. Analogicznie – poprawa któregoś z obszarów wpływa pozytywnie także na resztę.

Co sprawia, że „Heksagon Szczęścia” jest inny niż pozostałe książki o rozwoju osobistym? Przede wszystkim, holistycznie traktuje dążenie do dobrostanu i uświadamia rolę równowagi we wszystkich obszarach. Prezentuje też porcję merytorycznej wiedzy, ilustrowaną inspirującymi opowieściami, ciekawostkami i praktycznymi wskazówkami. Nie brakuje także uzupełniających, warsztatowych elementów, które pomogą przyswoić i wdrożyć nowe nawyki. Dodatkowo, informacje zawarte w książce pomogą czytelnikowi ocenić własny Heksagon Szczęścia, co pozwoli na wyciągnięcie wniosków i zdobycie pokładów motywacji do działania. To pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce postawić pierwszy krok na ścieżce rozwoju osobistego.

Obudź się

W tej książce Fryderyk Karzełek także opowiada o drodze do szczęścia, tym razem jednak wszelkie koncepcje bogato ilustruje przykładami z własnego życia. Autor zawsze podkreśla, że popełnianie błędów jest nieuniknione, a kluczem do sukcesu jest wyciąganie z nich odpowiednich wniosków. Zachęca też do uczenia się na jego własnych błędach. Książka „Obudź się” pomaga uporządkować osobiste finanse i życie prywatne poprzez poszukiwanie balansu między sześcioma kluczowymi obszarami Heksagonu Szczęścia. Fryderyk Karzełek wiele mówi także o tym, czym według niego jest szczęście. Według autora, jest to właśnie stan równowagi pomiędzy relacjami z rodziną i przyjaciółmi, pracą, finansami, zdrowiem, permanentnym rozwojem osobistym oraz realizacją pasji.

Zarówno niedobór, jak i nadmiar w każdej z tych sfer może doprowadzić do braku dobrostanu psychicznego. Jak budować codzienne rytuały i przyzwyczajenia, aby ta równowaga była możliwa? „Obudź się” to autobiograficzny poradnik, w którym Fryderyk Karzełek opowiada o tym, jak zawalczyć o marzenia, posługując się przykładami z własnego życia. Dzieli się opowieścią o tym, jak wyglądała jego droga do szczęścia, jakie napotkał na niej przeszkody i jakie nawyki wsparły jego drogę po sukces. Zachęca też do proaktywnego podejścia do rozwiązywania problemów. Pojawienie się trudności jest nieuniknione, ale z każdego kłopotu można wyjść, mając pozytywne podejście i korzystając z wiedzy osób, które poradziły sobie z podobnymi sytuacjami. 

13 nawyków ludzi sukcesu 

Tak, jak i inne polecane książki o rozwoju osobistym, tomiki o nawykach autorstwa Fryderyka Karzełka pomagają zmienić życie na lepsze poprzez pracę nad sobą. W zbiorze tomików o nawykach ludzi sukcesu autor porusza temat przyzwyczajeń i codziennej rutyny. Jak się okazuje, mają one ogromny wpływ na to, czy realizujemy zamierzone cele i przekładają się na długofalowe powodzenie w życiu. Ludzi, którzy odnieśli sukces, łączą podobne atrybuty i przyzwyczajenia. Książki Fryderyka Karzełka pomagają je zrozumieć i wdrożyć. Nawyki te pozwalają zachować równowagę w kluczowych obszarach życia, jak praca, finanse, nieustanny rozwój osobisty, czas dla siebie, relacje i zdrowie.

13 nawyków to całkiem sporo nawyków do wprowadzenia w życie. Dlatego każdy tom poświęcony jest jednemu z nich i zawiera część teoretyczną z ogromną dawką wiedzy merytorycznej o wybranym nawyku, a także część praktyczną, pomagającą stopniowo wdrażać dobre praktyki do swojego życia.

Treść każdego z tomików obejmuje też siedem zadań do wykonania – po jednym na każdy dzień tygodnia. Pomoże to wdrożyć na stałe omawiane zwyczaje i zachowania. Dzięki temu zbiorowi zrozumiesz, dlaczego te konkretne nawyki są kluczowe i dlaczego to właśnie atrybuty ludzi sukcesu. Dzięki wprowadzeniu ich do codziennej praktyki, przyspieszysz proces tworzenia ze swego życia Arcydzieła. 

Problemy są dobre, czyli jak odzyskać siłę w trudnych czasach

Pozycja „Problemy są dobre, czyli jak odzyskać siłę w trudnych czasach” to solidna dawka merytorycznej wiedzy, którą autor zdobył dzięki trudnym, życiowym doświadczeniom. Tym razem lektura pozwala zastanowić się nad tym, jakie szanse niosą wyzwania i kryzysowe sytuacje. Fryderyk Karzełek miał 36 lat, gdy zbankrutował, tracąc dom i źródło utrzymania. Po tym przeżyciu długi spłacał kilkanaście lat, ale udało mu się przekuć tę historię w szansę. Dziś jest mentorem biznesu, pokazującym, jak przygotować się na trudne czasy i radzić sobie z problemami.

Książka pomaga zmienić nastawienie i nauczyć się wyciągać wartości z każdego napotkanego problemu. Znajdując się w kryzysowej sytuacji, pod wpływem strachu czy bezsilności, człowiek przestaje myśleć racjonalnie i wpada w tryb awaryjny. Sprawia to, że widzi same przeszkody i ma ograniczone pole postrzegania rzeczywistości. Porady zawarte w książce pomagają wypracować nawyk radzenia sobie z kłopotami. Pozwalają przygotować ciało i psychikę do działania, gdy sytuacja nie jest sprzyjająca. Pokazują, jak odkrywać szanse tam, gdzie normalnie widać jedynie przeszkody, i wreszcie jak rozpoznawać, kiedy warto odpuścić. Po każdym rozdziale książki, jako podsumowanie merytorycznej wiedzy, znajduje się sekcja „zapamiętaj”, która pozwala łatwiej przyswoić informacje.

Sprzedaż Naturalna

To odrobinę inna pozycja, niż wcześniej polecane książki – „Sprzedaż naturalna” skupia się ściśle na temacie sprzedaży. Choć nadal rozważania w tej książce nie są pozbawione kontekstu rozwoju osobistego, autor koncentruje się bardziej na zagadnieniach związanych z naturalnym procesem sprzedaży. Takim w zgodzie z samym sobą, bez niepotrzebnych i w dodatku często nieskutecznych technik. Autor pokazuje, co i jak dokładnie należy robić, aby odnieść sukces jako sprzedawca i stać się cenionym ekspertem, mającym prawdziwie elitarne kompetencje. Książka pozwala zrozumieć zagadnienie sprzedaży naturalnej, zdobyć zaufanie klientów, podnieść wyniki sprzedaży i prawdziwie inspirować innych.

Według autora, sprzedawca naturalny niezależnie od tego, jak szybko zmienia się świat, zawsze pozostaje sobą i radzi sobie w każdej sytuacji. Nie są mu potrzebne aroganckie techniki sprzedaży, słowa kluczowe czy manipulacja. Dzięki proaktywnej postawie i realnym działaniom opisanym w książce, sprzedawca podniesie efektywność umawiania spotkań, prowadzenia rozmów handlowych i zamykania sprzedaży. Sprzedawca naturalny prowadzi z klientem dialog inspirujący dla obu stron i przekonuje do zakupu, odpowiadając na realne potrzeby i wyzwania. To pozycja obowiązkowa nie tylko dla osób zawodowo zajmujących się handlem. To lektura dla każdego, kto buduje swoją markę osobistą lub prowadzi własny biznes. 

Książki Fryderyka Karzełka znajdziesz w sklepie Heksagon PRO

Wszystkie książki Fryderyka Karzełka mają wspólne mianowniki – Heksagon Szczęścia, samodyscyplina i dobre nawyki. Autor mocno wierzy, że każdy może zrobić ze swojego życia Arcydzieło. Zachęcając do pracy nad sobą, samodyscypliny i proaktywnego podejścia do rozwiązywania problemów, autor zainspirował już tysiące osób do zmiany na lepsze. Polecane książki o rozwoju osobistym pomogą Ci stawiać śmielsze i bardziej świadome kroki na tej ścieżce. Możesz je znaleźć w naszym sklepie. A jeśli chcesz jeszcze bardziej zapełnić swoją biblioteczkę, koniecznie zajrzyj do innych wpisów. Polecamy: „Książki rozwojowe, które mogą zmienić Twoje życie” oraz „Książki o rozwoju osobistym – 5 książek na początek”.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne wpisy

POBIERZ
BEZPŁATNY
e-book