Cytaty o szczęściu – niejedno ma imię 

Cytaty o szczęściu – niejedno ma imię 

01 maja 2023
1.39K
8 min.
0

Publikowaliśmy już między innymi cytaty o miłości, cytaty o życiu i cytaty z bajek. Zatem przyszedł czas na cytaty o szczęściu! A szczęście to samo w sobie jest trochę kontrowersyjne. Filozofowie od tysięcy lat starają się opisać naturę szczęścia i to, jak je osiągnąć. Każdy z nas, z całą pewnością, może przedstawić swoją własną definicję tego uczucia. Wielce prawdopodobne jest, że będą one skrajnie różne. Jedni twierdzą, że szczęście to coś, co każdy z nas może wyhodować samemu, a stan ducha zależy od naszego spojrzenia na świat. A na drugim końcu są Ci, którzy uważają, że szczęście wynika z tego, co posiadamy. Po której stronie jesteś?

Bez względu na to, co czyni nas szczęśliwymi, wszyscy gonimy za tym stanem intensywnej radości i pragniemy, by trwał jak najdłużej. Niech te złote myśli, sentencje, motta i cytaty o szczęściu, będą dla Ciebie cenną wskazówką. Często to, czego najbardziej pragniemy, objawia się nam w nieoczywisty sposób. Szczęście łatwo przeoczyć, bądź czujny! 

Inspirujące cytaty o szczęściu

Szczęście znajduje się w Tobie. Zaczyna się na dnie Twojego serca, a Ty możesz je wciąż powiększać pozostając życzliwym tam, gdzie inni bywają nieżyczliwi; pomagając tam, gdzie już nikt nie pomaga: będąc zadowolonym tam, gdzie inni tylko stawiają żądania.

Phil Bosmans 

Gdy się zobaczyło tylko raz piękno szczęścia na twarzy ukochanej osoby, wiadomo już, że dla człowieka nie może być innego powołania, jak wzbudzanie tego światła na twarzach otaczających nas ludzi.

Albert Camus 

To nie dobrobyt czyni nas szczęśliwymi, lecz dobroć i sposób widzenia własnego życia. I jedno, i drugie zawsze zależy od nas samych: człowiek zawsze może być szczęśliwy, jeśli tylko tego zechce, i nikt nie jest w stanie mu przeszkodzić.

Aleksandr Sołżenicyn 

Ważne jest to, że żyjesz w zgodzie ze sobą, nikogo nie udajesz i nie masz potrzeby uciekania ani przed sobą, ani przed czymkolwiek. Kiedy jesteś świadomie SOBĄ i kochasz ten stan, to jesteś szczęśliwy.

Beata Pawlikowska 

Swojego szczęścia nie możesz uzależniać od innych ani tym bardziej od losu, musisz je budować sam. Powinieneś być silny, bo tylko tacy ludzie bywają szczęśliwi, a tę moc czerpie się z własnego wnętrza, z pokus, którym uda ci się oprzeć, z odnoszonych codziennie małych zwycięstw nad własnymi słabościami, z plonu, jaki przyniesie Twoja praca.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk 

Wszystko to było bardzo miłe: nic tak nie uszczęśliwia człowieka jak poczucie, że się jest kochanym przez bliskich i że obecnością swoją sprawia się im przyjemność.

Charlotte Brontë 

Wówczas dopiero będziemy szczęśliwi, kiedy uświadomimy sobie swoją rolę, choćby najskromniejszą. Wówczas dopiero będziemy mogli żyć w spokoju i umrzeć w spokoju, gdyż to, co daje sens życiu, daje także sens śmierci.

Antoine de Saint-Exupéry 

Wygląda na to, że szczęście jest lepsze od rozumu. Lepiej być głupim, wierzyć w duchy – których na zdrowy rozum przecież nie ma – i być odważnym. Szczęście przychodzi tylko do odważnych.

Tomek Tryzna 

Nikt nie powinien się zastanawiać nad tym, dlaczego nie jest szczęśliwy. W tym pytaniu drzemie podstępny wirus, który wszystko niszczy. Jeśli sobie zadamy to pytanie, zaraz będziemy chcieli wiedzieć, co nas uszczęśliwia. A jeśli okaże się, że w naszym obecnym życiu tego brak, albo natychmiast je zmieniamy, albo poczujemy się jeszcze bardziej nieszczęśliwi.

Paulo Coelho

Bo kiedy szczęście puka do drzwi, nie wolno się wycofywać. Bo nie będzie jutra, jeśli nie przeżyjemy dnia dzisiejszego. Szczęścia nie można odłożyć na później. A jeśli któregoś dnia to się zmieni, będę umiał cieszyć się tym, co przeżyłem.

Federico Moccia 

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak jesteśmy szczęśliwi, dopóki nie poczujemy się tak smutni i przygnębieni, że nawet nie pamiętamy, co to znaczy być szczęśliwym.

Jennifer Lauck 

Najsmutniejsi ludzie, jakich w życiu spotkałam, to ci, którzy nie interesują się niczym głęboko. Pasja i zadowolenie idą ze sobą w parze, a bez nich każde szczęście jest wyłącznie chwilowe, nie ma bowiem bodźca, który by je podtrzymywał.

Nicholas Sparks 

Nikomu z nas szczęście nie jest dane na własność, czasami udaje się je zbyć, być jego najemcą czy może lokatorem. Ale trzeba bardzo regularnie wnosić opłaty, bo opieszałym grozi natychmiastowa eksmisja.  

Marc Levy

Tymczasem nim dane nam będzie skosztować prawdziwego szczęścia, czeka nas niejedna przeprawa przez Rzekę Smutku – czarną i zimną jak sama śmierć. Każda radość musi zostać okupiona porcją bólu.

Charlotte Brontë 

Szczęście nie jest czymś co się wydarza. Nie jest wynikiem uśmiechu losu ani dziełem przypadku. Nie można go kupić za pieniądze ani uzyskać dzięki władzy. Nie zależy od wydarzeń zewnętrznych, ale raczej od naszej ich interpretacji. Szczęście jest stanem, do którego należy się przygotować, a gdy się go osiągnie, trzeba go starannie kultywować. Każdy z nas musi bronić własnego szczęścia. Ludzie, którzy posiądą umiejętność kontrolowania wewnętrznych doświadczeń, będą w stanie sami decydować o jakości swojego życia – a to jest stanem najbliższym szczęściu, jaki możemy osiągnąć.

Mihály Csíkszentmihályi 

Krótkie cytaty o szczęściu

O szczęście warto walczyć. Nie wolno się godzić na bylejakość, bo kiedy życie przemija, starość można wypełnić dobrymi wspomnieniami.

Katarzyna Zyskowska 

Czy wiesz, jak ja sobie wyobrażam szczęście? Oko utopione w oku, w którego głębiach obietnice raju, dłoń w dłoni, której dotknięcie wzbudza bicie mojego serca.

Józef Bliziński 

Wszyscy pragniemy szczęścia i bardzo o nie zabiegamy. Ale kiedy już przyjdzie, zaczynamy rozglądać się trwożnie za rachunkiem, jaki nam przyjdzie za nie zapłacić.  

Jonathan Carroll

Szczęście jest motylem: próbuj je złapać, a odleci. Usiądź w spokoju, a ono spocznie na Twoim ramieniu.  

Anthony de Mello

Prawdziwe szczęście trwa wiecznie i nie może być zniszczone. Wszystko, co nie posiada tych dwóch własności, nie jest prawdziwym szczęściem.

Epiktet z Hierapolis 

Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.

Aldous Huxley 

Jedyni szczęśliwi ludzie, jakich znam, to ci, którzy są dobrzy w czymś, co uważają za ważne.

Abraham Maslow 

Szczęście to radość z nowego dnia, bezchmurne niebo w południe i słowo „kocham” na dobranoc.

Katarzyna Michalak 

Podczas gdy sukces oznacza, że masz rzeczy, których pragniesz, szczęście oznacza, że potrafisz się cieszyć z rzeczy, które masz.

Bodo Schäfer

Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu: nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu.

Władysław Tatarkiewicz 

Szczęście przychodzi wtedy, gdy przestajesz narzekać na problemy, które masz i zaczynasz doceniać jak wiele innych masz już za sobą.

Nick Vujicic

Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi. Wiedzą tylko kiedy, byli szczęśliwi.

William Somerset Maugham 

Radosne życie jest indywidualnym aktem twórczości, który nie może być skopiowany z przepisu.

Mihály Csíkszentmihályi 

Szczęście nie zależy od warunków zewnętrznych. Zależy ono od warunków wewnętrznych.

Dale Carnegie

Szczęście jest rezultatem naszego osobistego wysiłku. Trzeba o nie walczyć, dążyć do niego, upierać się przy nim, a czasami nawet szukać go na drugim końcu świata.

Elizabeth Gilbert

Wspomnienia paru chwil szczęścia wystarczają czasami, by rozczarowania i świństwa, których nie szczędzi nam życie, stały się łatwiejsze do zniesienia.

Guillaume Musso 

Nieprzyjemne wspomnienia mają jedną dobrą stronę i przekonują człowieka, że jest szczęśliwy, choć jeszcze przed chwilą nie był. Szczęście to kwestia porównania. 

Erich Maria Remarque

To właśnie klucz do szczęścia. Zrozumieć, gdzie jesteś i co masz już teraz, i czuć za to wdzięczność.

Katherine Webb 

Każdy ma inne wyobrażenie szczęścia. To takie proste, a tak trudno to czasami zrozumieć.

Adriana Kownacka

Odkryj radość z cytatami o szczęściu! 

Na bycie szczęśliwym składa się wiele czynników i każdy z nich jest ważny. Często od nas samych zależy, jaki poziom szczęścia osiągniemy i czy uda nam się ten osiągnięty stan utrzymać. Trudno jest odnaleźć jedną, skuteczną receptę na bycie szczęśliwym. Warto jednak zacząć od zmian czynników, na które mamy realny wpływ. To znaczy odpuścić toksyczne relacje, fałszywe przyjaźnie, koszmarną pracę i zdać sobie sprawę, że wszystko zaczyna się wewnątrz nas. Czyli powiedzenie, że szczęściu trzeba pomóc, wcale nie jest utartym frazesem – wszystko jest kwestią odpowiedniego podejścia.  

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne wpisy

POBIERZ
BEZPŁATNY
e-book