Konferencja „Obudź się!” – narzędzie rozwoju osobistego 

Konferencja „Obudź się!” – narzędzie rozwoju osobistego 

04 kwietnia 2022
3.02K
8 min.
0

Czy podczas wyboistej drogi naszego rozwoju osobistego wystarczy nam wiedza zawarta w książkach? Odpowiedź brzmi: „To zależy”. Rozwój osobisty jest procesem. Z każdym naszym krokiem w kierunku samoświadomości dokonuje się w nas zmiana. To tak, jak z nauką języka. Osiągamy poziom początkujący i jeżeli chcemy poszerzać naszą wiedzę, musimy przerobić inny, trudniejszy, materiał. Korzystamy wówczas nie tylko z podręczników, ale także z dostępnych aplikacji, rozmawiamy z innymi osobami czy też oglądamy filmy w danym języku. Na różnych etapach nauki potrzebujemy innych narzędzi, które dadzą nam najlepsze efekty. Nie wszystkie z nich spełniają swoją funkcję. Gdy tak się dzieje, czujemy, że tkwimy w martwym punkcie. W przypadku zarówno nauki języka, jak i rozwoju osobistego – nie robimy postępów, na które tak bardzo czekamy. Przyjrzyjmy się zatem narzędziu rozwoju osobistego, jakim jest rozwojowa konferencja ”Obudź się!” i dlaczego warto wziąć w niej udział.

Narzędzia rozwoju osobistego – czym jest konferencja rozwojowa? 

Konferencje mogą odbywać się zarówno cyklicznie, jak i jednorazowo. Co do formy uczestnictwa również mamy dowolność. Dzięki wykorzystaniu narzędzi online, w wydarzeniu może wziąć udział znacznie więcej uczestników, ponieważ nie ma narzuconego odgórnego limitu osób, który pomieści wynajmowana sala. Jednak w przypadku oglądania konferencji online, jesteśmy narażeni na rozpraszacze – domowników, zwierzęta czy obowiązki domowe, które czają się tuż za rogiem. Dlatego najlepiej zarezerwować sobie przestrzeń tylko dla siebie, aby zyskać jak najwięcej wartości z wystąpień prelegentów.  

Natomiast korzyści z konferencji, która odbywa się stacjonarnie, to przede wszystkim budowanie relacji z uczestnikami i niepowtarzalna atmosfera. Możemy poznać nowych ludzi, porozmawiać z prelegentami, a także wymienić swoje poglądy i spostrzeżenia.

Z pewnością każdy z nas miał możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu online i offline. Czy dotyczyło to wizyty lekarskiej, koncertu czy też spotkania biznesowego. Dzięki tym doświadczeniom możemy porównać, która z tych formuł jest najbardziej odpowiednia dla nas.  

Cel konferencji rozwojowej 

Celem konferencji jest dostarczenie skondensowanej wiedzy uczestnikom. Podczas kilkugodzinnych wystąpień informacje muszą być rozplanowane w odpowiednich blokach tematycznych i przystępne dla odbiorców. Jeżeli chcemy, aby konferencja okazała się sukcesem, powinna poruszać zagadnienia związane z rozwojem osobistym, ale z odmiennych jego obszarów oraz perspektyw. Takie ujęcie jest najbardziej korzystne dla uczestników, ponieważ każdy z nich ma szanse dostrzec, nad jaką strefą swojego życia potrzebuje popracować, aby dokonać w niej oczekiwanych zmian. 

Więcej informacji o innych narzędziach rozwoju osobistego znajduje się we wpisie „Co to jest rozwój osobisty?”. 

Rozwojowa konferencja „Obudź się!” – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Bez względu na to, do czego dążymy, bardzo często łączy nas jedna cecha – spadająca motywacja. Powoduje ona, że pozostajemy w strefie „kiedyś się uda, ale jeszcze nie teraz”. Jak zatem zagwarantować sobie, że mimo wszystko damy radę i nie odkładać swojego szczęścia na później? W tym właśnie pomaga udział w konferencji rozwojowej.  

Podczas takiego spotkania diagnozujemy bariery, które blokują nas przed dotarciem do naszych celów. Aby im zapobiec, układamy plan działania, a następnie konsekwentnie go realizujemy. Każdego dnia. Uczymy się, jak zatrzymać wewnętrznego autopilota i odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Dowiadujemy się, jak zaplanować zarówno swój kalendarz, jak i całe życie tak, aby spełniać swoje marzenia. Zmieniamy swoje lęki i obawy w siłę do działania. Uczymy się asertywności i budowania wartościowych relacji. Odkrywamy siebie.  

Wspólne spotkanie to również okazja do rozmowy i konsultacji z ekspertami w swoich dziedzinach i zadania im nurtujących nas pytań. Ponadto na konferencje przyjeżdżają osoby z każdego zakątka Polski. To doskonała okazja, aby nawiązać kontakt z kimś, kto kieruje się w życiu wartościami podobnymi do naszych. Kiedy chcemy poznać kogoś, kto pomoże nam zrzucić kilka kilogramów – idziemy na siłownie. Jeżeli zależy nam na zdobyciu wiedzy z nowej dziedziny – zapisujemy się na studia, uczestniczymy w kursach i dołączamy do zamkniętych grup. Podczas konferencji rozwojowej poznajemy ludzi, którym przyświeca ten sam cel, z którymi możemy porozmawiać o naszych lękach i obawach, ponieważ sami przeżywają podobne. Biorąc udział w konferencji, możemy zadbać nie tylko o swój rozwój osobisty, ale również o rozwój swoich relacji. 

Rozwojowa konferencja „Obudź się!” 

Zbliża się termin kolejnej edycji konferencji rozwojowej „Obudź się!”. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się na żywo na Stadionie Polsat Plus Arena w Gdańsku. Podczas niego wystąpi 5 ekspertów Heksagon PRO, którzy poprowadzą 5 praktycznych prelekcji rozwojowych. Dodatkowo odbędzie się rozwojowy panel z Absolwentami Akademii Heksagon PRO – osobami, które zmieniły swoją codzienność dzięki rozwojowi osobistemu. Porozmawiamy o pracy i budowaniu wizerunku swojej marki osobistej. Odkryjemy swoje lęki, aby stać się dla siebie bardziej wyrozumiałymi. Nabierzemy odwagi do działania. Nauczymy się rozumieć i kontrolować swoje emocje. Zrozumiemy, które zachowania i nawyki wpływają na nasze zdrowie. Poznamy techniki na poprawę jakości swojego snu, dobrego samopoczucia i witalności. Nauczymy się przyjmować opinie i krytykę innych. Poznamy sztukę umiejętnej odmowy oraz dobrej komunikacji. Dowiemy się, jak rozpoznawać i pracować z własnymi barierami. Zaczniemy pokonywać swoje ograniczenia. Przejdziemy ze strefy „planuje” do strefy „działam”. 

Prelegenci rozwojowej konferencji „Obudź się!” 

Podczas konferencji „Obudź się!” wystąpią eksperci Heksagon PRO, którzy na co dzień pracują z osobami, które chcą zmieniać swoje niewspierające przekonania i nawyki, aby osiągnąć prawdziwe szczęście i satysfakcję z życia. 

W czym specjalizują się eksperci Heksagon PRO?   

Fryderyk Karzełek

Fryderyk Karzełek dba o rozwój osobisty. To twórca Klubu 555, przedsiębiorca, założyciel i pomysłodawca Heksagon Group. Autor książek, takich jak: „Problemy są dobre”, „Sprzedaż naturalna” czy „Obudź się”, jak również licznych szkoleń – zarówno z zakresu rozwoju osobistego, biznesu czy sprzedaży. Mistrz samodyscypliny i żywy przykład na to, jak podnieść się i każdego dnia stawać się lepszą wersją siebie, czyniąc ze swojego życia Arcydzieło. Od lipca 2018 roku wstaje codziennie rano, aby o 5:55 poprowadzić Klub 555; budzi tysiące ludzi do tego, aby zmieniali swoje życie na lepsze, dzięki budowaniu wspierających nawyków. 

Barbara Lech

O relacje ze sobą i z innymi troszczy się Barbara Lech. Coachka, trenerka narzędzia MindSonar® i persolog®, a także Reiss Profile® Masterka. Uczy, jak realizować cele, dbając o swoje potrzeby. Pokazuje, co się może wydarzyć, jeśli zaniedbamy budowanie swojej pewności siebie czy asertywności i zaczniemy godzić się na wszystko, czego oczekuje nasze otoczenie. Dzięki znajomości wielu technik oraz narzędzi, pomaga klientom odkrywać własne motywacje i poznawać siebie jeszcze lepiej, aby w efekcie mogli realizować konsekwentnie swoje plany.  

Magdalena Daniłoś

Jak zadbać o swoje potrzeby, gdy wszystko inne wydaje się ważniejsze, uczy Magdalena Daniłoś. Trenerka, coachka i mentorka. Kobieta wysoko wrażliwa, autorka bloga magdalenadanilos.pl. Nauczycielka praktyki świadomego śnienia – jogi nidry. W swojej pracy bardzo podkreśla ważność obserwacji i akceptacji własnych emocji, myśli i wrażeń, które płyną z naszego ciała. Samowspółczucie i życzliwość dla siebie to dwie bardzo istotne dla niej umiejętności. Uczy odkrywania siebie, odnajdywania swojej wewnętrznej siły, akceptowania i wykorzystywania wysokiej wrażliwości, a także uważności. 

Anna Oszajca

Odkrywaniem potencjału medialnego i budowaniem marek osobistych zajmuje się Anna Oszajca. Trenerka marek osobistych, autoprezentacji medialnej i producentka video. Założycielka Akademii Medialnej, w której kształci i rozwija mentalność do kreowania wizerunku w mediach społecznościowych. Pokazuje, jak wydobyć swój indywidualny charakter, kreować wartościowe treści i występować publicznie. Jest przede wszystkim praktykiem i wszystkie narzędzia oraz rozwiązania testuje najpierw na sobie. Z jej usług korzystają lekarze, przedsiębiorcy, politycy oraz artyści i trenerzy – wszyscy, którzy chcą wyrażać siebie poprzez słowo i obraz. 

Inni prelegenci

Na każdej edycji konferencji Obudź się! pojawiają się także inni prelegenci, związani z tematem przewodnim wydarzenia.

Rozwojowa konferencja „Obudź się!” – zainspiruj się z nami

Potrzebujemy nie tylko przełomowych momentów w naszym w rozwoju osobistym, aby utrzymywać motywacje w dążeniu do swoich celów i zdobywania marzeń, ale też zadbać o odpowiednie otoczenie i wsparcie osób, które nas inspirują i motywują do działania. Potrzebujemy oleju napędowego w naszym rozwoju! Właśnie w odpowiedzi na te potrzeby, powstała konferencja „Obudź się!”. Więcej informacji o tym wyjątkowym wydarzeniu znajduje się pod tym linkiem. Sprawdź koniecznie!

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne wpisy

POBIERZ
BEZPŁATNY
e-book