Wystąpienia TEDx – najlepsze, poruszające i ważne

Wystąpienia TEDx – najlepsze, poruszające i ważne

31 lipca 2023
4.51K
6 min.
0

Konferencje TED i TEDx należą do jednych z bardziej wartościowych i jakościowych treści, które możemy znaleźć na platformie YouTube. Wystąpienia dotyczące „idei wartych rozpowszechniania” od kilkunastu lat wywierają znaczący wpływ na miliony widzów i słuchaczy. Przekazywane treści uczą, motywują do działania, uświadamiają, poszerzają wiedzę. Nierzadko również uwrażliwiają odbiorców na sprawy, które do tej pory pozostawały im obojętnie. Wystąpienia TEDx to bez wątpienia nieograniczone źródło inspiracji, w którym każdy znajdzie coś, co może wykorzystać do rozwijania siebie. Dlatego specjalnie dla Ciebie zebraliśmy 8 najlepszych materiałów z kanałów TED i TEDx w zakresie rozwoju osobistego. Obejrzyj i wyciągnij z nich dla siebie to, co najlepsze!  

TEDx – co to jest? 

TEDx jest inicjatywą stworzoną w duchu ogólnej misji TED, polegającej na badaniu i odkrywaniu „wartościowych idei, które warto szerzyć”. Konferencje TEDx skupiają się wokół lokalnych społeczności z niemal całego świata. Wystąpienia przygotowywane są przez pasjonatów, którzy w obrębie swojego najbliższego otoczenia szukają zagadnień wartych pokazania szerszej publiczności. Omawiane tematy skłaniają do dyskusji, podkreślając zarazem, jak wiele do zaoferowania mają mniejsze, często niedostrzegane przez wielki świat, lokalne obszary. Obecnie odbywa się ponad 3000 wydarzeń rocznie. Wystąpienia TEDx cieszą się ogromną popularnością – zarówno w formie prezentacji na żywo, jak i nagrań umieszczanych w serwisie YouTube.  

Najlepsze wystąpienia TEDx   

Każde wystąpienie TEDx jest wypełnione fascynującą wiedzą, ciekawymi ideami oraz kreatywnymi rozwiązaniami. Z myślą o wsparciu Twojego rozwoju osobistego, wybraliśmy 8, naszym zdaniem, najlepszych prezentacji. Przed Tobą w sumie ponad 2 godziny materiału video. Daj sobie czas, aby dobrze przyswoić oglądane treści i dokładnie zrozumieć przekaz, jaki niesie ze sobą każde wystąpienie. Nie martw się, jeśli nie znasz języka angielskiego, ponieważ wszystkie nagrania zawierają polskie napisy. Rozsiądź się wygodnie, czeka Cię inspirujący seans. Miłego oglądania!  

Tim Urban – Inside the mind of a master procrastinator 

Co siedzi w głowie mistrza prokrastynacji? Każdy z nas mniej lub bardziej świadomie wie, że odkładanie wszystkiego na później nie ma żadnego sensu. A mimo tego i tak często czekamy na ostatnią chwilę, by zrobić to, co sobie zaplanowaliśmy. Tim Urban zabierze Cię w zabawną, a zarazem niezwykle wnikliwą podróż po umyśle prokrastynatora. Każdy z nas odkłada niektóre rzeczy na później. Ważne, by zdać sobie sprawę z tego, że w życiowym kalendarzu często nie ma terminów i bardzo łatwo odłożyć coś istotnego, na co później nie będziemy mieć już czasu. 

Amy Cuddy – Your body language may shape who you are  

Wiedziałeś, że mowa ciała jest czynnikiem kształtującym osobowość, podobnie jak temperament i cechy charakteru? Udowodniono, iż przyjęcie odpowiedniej postawy ciała może wpłynąć na efektywność działań, poczucie własnej wartości oraz sukcesy. Amy Cuddy, psycholog społeczny, wytłumaczy Ci, jak w prosty i niewymagający wysiłku sposób możesz zmienić swoje życie. Kluczem jest Twoje ciało.  

Brené Brown – The power of vulnerability 

Brene Brown znana jest jako badaczka wrażliwości. Zajmuje się analizą ludzkiej zdolności do współodczuwania, kochania, poczucia przynależności. W swoim wystąpieniu dla TEDx, pełnym zabawnych anegdot i wzruszających historii, dzieli się głębokimi spostrzeżeniami dotyczącymi wyników swoich badań. Przekonaj się, jak odwaga bycia wrażliwym zmienia to, jak żyjemy i kochamy, jakimi jesteśmy przewodnikami dla innych.  

Simon Sinek – How great leaders inspire action 

Simon Sinek, swoim motywującym i pełnym inspiracji wystąpieniem, zyskał szerokie grono fanów. Jego prelekcja została obejrzana ponad 17 milionów razy, co czyni ją jedną z najczęściej oglądanych w historii konferencji TEDx. Sinek, przytaczając historię Martina Luthera Kinga Jr., firmy Apple i braci Wright, wyjaśnia, jak wielcy liderzy inspirowali ludzi do podjęcia działania. Poznaj schemat złotego kręgu i odnajdź swoje: Dlaczego?

Emilie Wapnick – Why Some of Us Don’t Have One True Calling 

Dlaczego niektórzy z nas nie mają jednego, prawdziwego powołania? Miewasz czasami myśli, że to, czym obecnie się zajmujesz, nie jest tym, czym chciałbyś się zajmować do końca życia? Nie ma w tym nic złego, nie jesteś jedyny. W wystąpieniu dla TEDx pisarka i artystka – Emilie Wapnick – opisuje typ ludzi, których nazywa „multipotencjalnymi”. Dowiedz się, kim są i czy jesteś jednym z nich. 

Molly Wright – How every child can thrive by five 

Molly Wright jest jedną z najmłodszych prelegentek TED oraz studentką The University of Queensland. Dzięki jej wystąpieniu poznasz skuteczne strategie, które wspomagają prawidłowy rozwój dzieci do lat pięciu. Ludzki mózg rozwija się najszybciej w swoich najwcześniejszych latach, a kluczem do jego zdrowego i prawidłowego wzrostu jest… zabawa. Pomyślałbyś kiedykolwiek, że gra w „a kuku” może zmienić dziecięce postrzeganie? Okazuje się, że tak!  

Jacek Walkiewicz – Pełna moc możliwości 

Nadszedł czas na pierwszy polski akcent, czyli Jacek Walkiewicz, psycholog, mówca, trener rozwoju osobistego. Powiedział słuchaczom TEDx we Wrocławiu, w czym tkwi pełna moc naszych możliwości. Teraz pora na Ciebie. Dowiedz się, jak wielką siłą są marzenia oraz dlaczego odwaga – suma zaufania do siebie, ryzyka, decyzji i zaangażowania – ma tak ogromne znaczenie. Spełnione życie nie jest dziełem przypadku. 

Magdalena Daniłoś – Bój się i rób. Droga do odporności psychicznej. 

Ile razy w Twoim życiu pojawiała się chęć zrobienia czegoś, jednak równie szybko znikała, bo tłamsił ją strach? Strach przed nieznanym, strach przed zmianami, strach przed konsekwencjami? Znasz to uczucie? Jeśli tak, to wystąpienie TEDx Magdy Daniłoś jest dla Ciebie. W swojej prelekcji Magda przedstawia ideę, jak działać i robić swoje ramię w ramię z własnym strachem. Działać odważnie, nie poprzez eliminację lęków, a poprzez pełną kontrolę tego, co nas przeraża. To nie rzeczy czy stany niepokoją ludzi – to wyobrażanie o nich. 

A które wystąpienia TEDx przypadły do gustu Tobie? 

Stworzona przez nas lista wystąpień TEDx to zaledwie kropla oddzielona z ogromnego morza wiedzy i inspiracji, które ma do zaoferowania kanał TEDx Talks. Mamy nadzieję, że wśród wybranego przez nas materiału znalazłeś treści, które chętnie zatrzymasz w swoim życiu na dłużej. Jeśli tak, śmiało eksploruj dalej. Słuchanie inspirujących ludzi i konfrontowanie się z ich ideami i pomysłami zawsze wspiera nasz rozwój i poszerza horyzonty. Nawet jeśli niekoniecznie zgadzamy się z tym, co jest nam prezentowane. Masz swoje ulubione wystąpienia TEDx? Koniecznie podziel się nimi w komentarzach. 

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne wpisy

POBIERZ
BEZPŁATNY
e-book