Bestsellery książkowe 2023 – rozwój osobisty

Bestsellery książkowe 2023 – rozwój osobisty

08 czerwca 2023
1.13K
7 min.
0

Każdego roku książkowa kategoria: „rozwój osobisty” rozrasta się o co najmniej kilkadziesiąt pozycji. Trudno jest zapoznać się z każdą jedną nowością, nie każda też zwraca na siebie szczególną uwagę czytelników. Aby ułatwić Ci znalezienie książki wartej uwagi, stworzyliśmy listę pozycji, które zachęciły wielu czytelników. Poniżej znajdziesz bestsellery książkowe 2023 roku – lista uzupełniana co miesiąc!

Bestsellery książkowe 2023 w kategorii: rozwój osobisty

Poniższa lista została zebrana na podstawie danych z najpopularniejszych stron, na których można kupić książki. Znajdziesz w niej pozycje kierowane głównie dla kobiet, ale także te uniwersalne, które są dobre dla każdego czytelnika. Zapraszamy!

Potęga podświadomości – Joseph Murphy

Książka ta jest znana w rozwoju osobistym już od dłuższego czasu, jednak wciąż przyciąga nowych czytelników i doczekała się nawet nowego wydania – rozszerzonego. Wielu z nas nie docenia albo nie zna w ogóle możliwości naszej podświadomości. Ta pozycja książkowa pozwoli Ci zgłębić ten temat i poznać sposób na to, jak osiągać to, czego pragniesz, zaczynając od zmiany sposobu myślenia.

Cztery tysiące tygodni – Oliver Burkeman

Żyjemy w pędzie, chcemy robić coraz więcej, coraz szybciej, coraz lepiej. Wydaje nam się, że ciągle brakuje na coś czasu, a to wprawia nas we frustrację. Jesteśmy przemęczeni i wkurzeni. Spróbuj się po prostu zatrzymać i uświadomić sobie, że Twój czas na Ziemi jest ograniczony, że nie masz możliwości zrobić wszystkiego. Co to oznacza? Szukanie sposobów na zwiększanie swojej wydajności nie doprowadzi Cię tam, gdzie myślisz. Prawda jest taka, że wszyscy powinniśmy zacząć zastanawiać się nad tym, czego nie robić; na co nie poświęcać naszego cennego czasu.

Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności – Natalia de Barbaro

To idealna książka dla kobiet, które czują, że żyją nie swoim życiem, że ciągle czegoś im brakuje, że robią wszystko dla innych, a nie dla siebie. A w środku piękne rysunki i miejsce na notatki, aby przelać na papier uczucia, które pojawią się w trakcie czytania.

Co ze mną nie tak? O życiu w dysfunkcyjnym domu, środowisku, w Polsce i o tym, jak sobie z tym (nie)radzimy – Joanna Flis

Tytuł tej książki może przywodzić Ci na myśl pytanie, które zdarza nam się sobie zadawać, kiedy nie wychodzi nam w życiu, w pracy czy w relacjach. Ale nie tylko! Terapeuci słyszą to pytanie także od osób, którym właściwie wszystko się układa – są w dobrym związku, mają dobrze płatną pracę i są zdrowi, a jednak towarzyszy im poczucie, że czegoś im brakuje. To książka dla każdego, kto czuje, że chciałby zacząć indywidualną pracę nad sobą, swoją przeszłością i budowaniem dobrej przyszłości.

Czułość. Poradnik pozytywnego egoizmu – Sophie Mort

Bycie dobrym dla siebie przychodzi nam z coraz większym trudem. Nie dość, że brakuje nam na to czasu, to jeszcze miewamy poczucie wstydu, że w ogóle śmiemy myśleć o sobie, kiedy potrzebują nas nasi przyjaciele, bliscy czy współpracownicy. Ta książka pozwoli Ci zadbać o siebie; zaopiekować to, co niezaopiekowane; podpowie, jak zabliźnić rany i odnaleźć siebie i swoje szczęście.

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie – Natalia de Barbaro

Książka ta opowiada o drodze do poznania siebie oczami kobiety i inspirowana jest wieloma historiami. Pozwoli Ci spojrzeć na siebie trochę z boku, z innej perspektywy. Z Czułą Przewodniczką zagłębisz się w kobiece powinności, presję płynącą z otoczenia, stereotypy, najsurowszy głos wewnętrznego krytyka i wiele, wiele innych. To książka dla Ciebie, jeśli czujesz, że ciągle coś musisz i czegoś nie możesz – pomoże Ci odnaleźć radość życia i bycia kobietą.

Zranieni w dzieciństwie. Jak rozpoznać i uleczyć matczyną lub ojcowską ranę – Sylwia Kocoń

Wielu z nas niewiele pamięta ze swojego dzieciństwa – jakieś urywki czy zdjęcia. Okazuje się jednak, że w to w naszej wczesnej młodości leżą często wyzwania, z którymi borykamy się w dorosłości. Trudności z okazywaniem emocji, budowaniem relacji itd. Ta książka podpowie Ci, jak zajrzeć w siebie, znaleźć i uleczyć rany, o których nie wiemy.

Statystycznie rzecz biorąc 2. Czyli jak zmierzyć siłę tornada za pomocą gofra – Janina Bąk

Ten bestseller to druga część książki o tym samym tytule i faktycznie jest o statystyce. Ale nie takiej nudnej, żmudnej i trudnej do zrozumienia. Wręcz przeciwnie! Autorka przytacza różne barwne przykłady, pokazując czytelnikom, że statystyka to też filozofia i sztuka. Jak czytamy w opisie wydawcy: Teraz czas odkryć, czy telewizyjny serial może uratować życie, jak świnka morska uratowała miliony kobiet, czy gołębie ograłyby nas w ruletkę i przede wszystkim: jak zmierzyć siłę tornada za pomocą gofra.

Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu – David Goggins

Autor książki dzieli się w niej czytelnikami historią swojego życia, które od początku nie było usłane różami. Jego historia pokazuje jednak, że przeprogramowując swój umysł, można osiągnąć naprawdę wiele rzeczy. Można przeprogramować swój umysł na działanie, na bycie coraz lepszym, na osiąganie celów, które sobie wyznaczymy. To historia o akceptacji bólu i strachu, ale także o odwadze, budowaniu odporności psychicznej, silnej woli i determinacji. Jeśli szukasz inspiracji, to ta książka Ci jej dostarczy.

Wytrzymałość psychiczna – Chris McNab

Choć, jak głosi okładka, książka ta jest przewodnikiem skierowanym do elitarnych jednostek specjalnych, a przygotowana została przez najlepszych specjalistów państw zachodnich w tej dziedzinie, to okazuje się, że w dzisiejszych czasach może przeczytać ją właściwie każdy. Stres i niepokój towarzyszą nam coraz częściej, a niektórych z nas nie opuszczają na krok. Ta książka podpowie Ci, jak przygotować się na stresujące sytuacje i jak je przetrwać, gdy już nadejdą.

Szczęśliwe związki. O miłości, wolności i szczęściu – Beata Pawlikowska

Wielu z nas wciąż zastanawia się, jak stworzyć relację „idealną”. Obawiamy się, że jest to niemożliwe, jednak można stworzyć coś, co będzie dobre, bezpieczne i dające szczęście. A na taką relację składa się kilka elementów, które znajdziesz właśnie w tej książce.

Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty – James Clear

Wprowadzanie zmian, zwłaszcza tych wielkich, zawsze kojarzy nam się z ogromem pracy, który będzie trzeba w to włożyć. Okazuje się jednak, że już te małe kroki, niewielkie zmiany wprowadzane do naszego życia, mogą dać niezwykłe rezultaty. Sprawdź tę książkę i znajdź dla siebie małe nawyki, które będą miały wielkie znaczenie.

48 praw władzy – Robert Greene

Chcesz przejąć kontrolę nad swoim życiem i kierować innymi ludźmi? Ta książka to poradnik, który pozwoli Ci lepiej zrozumieć, czym tak naprawdę jest władza i jakimi prawami się rządzi. Jeśli odpowiednio przeanalizujesz zawarte w niej treści, łatwiej będzie przekonywać Ci ludzi do swojej woli; kreować siebie w ich oczach na taką osobę, którą chcesz być i wiele, wiele innych. Według opisu wydawcy, osoba, która zastosuje się do zdobytej poprzez lekturę wiedzy, będzie postrzegana przez otoczenie jako wzór przyzwoitości, będąc jednocześnie doskonałym manipulatorem. Pamiętaj jednak, że tylko od nas zależy, w jaki sposób wykorzystujemy pozyskaną wiedzę i umiejętności.

Bestsellery książkowe 2023

Pamiętaj, że nie wszystkie wskazane przez nas pozycje są wysoko rekomendowane. Nie są też jedynymi pozycjami książkowymi na rynku w kategorii rozwoju osobistego. Jeśli chcesz poznać inne książki, o bardziej sprecyzowanej tematyce, zajrzyj do wpisów:

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne wpisy

POBIERZ
BEZPŁATNY
e-book