Książki o zdrowiu – Wojciech Strąg poleca

Książki o zdrowiu – Wojciech Strąg poleca

11 lipca 2022
1.45K
5 min.
0

Lubisz czytać książki? A dbać o swoje zdrowie i dowiadywać się nowych, interesujących rzeczy o swoim organizmie? Jeśli Twoje odpowiedzi to dwa razy: TAK – jesteś w dobrym miejscu. A jeśli nie lubisz czytać książek, to na pewno znajdziesz te pozycje jako audiobooki, więc nie ma problemu! Mam nadzieję, że wiesz już, że zdrowie jest jednym z najważniejszych obszarów Twojego życia, więc tę kwestię mamy z głowy. Sprawdź książki o zdrowiu, które warto przeczytać, a które polecam właśnie ja – Wojtek. Czytałem, i to nie raz, więc rekomenduję z całego serca.

Polecane książki o zdrowiu

Poniżej przygotowałem dla Ciebie książki o zdrowiu, które wydają mi się najbardziej wartościowe i podchodzą do tematu zdrowia z różnych perspektyw. Pozwolą Ci zwiększyć Twoją wiedzę i samoświadomość na temat swojego organizmu, co w praktyce może przełożyć się na poprawę Twojego ogólnego samopoczucia i bardziej świadome podejmowanie codziennych aktywności, decyzji żywieniowych i innych okołozdrowotnych.

Mądre mitochondria – Lee Know

Czy znasz w ogóle takie coś, jak mitochondria? Wiesz, czym są i jak działają? Jeśli nie, to koniecznie sprawdź tę książkę. Mądre mitochondria w prosty sposób opisują funkcjonowanie mitochondriów, które można inaczej określić źródłami energii we wszystkich komórkach w naszym ciele; bez zbędnego, specjalistycznego żargonu. Dzięki tej książce dowiesz się, jak podnieść swój poziom energii i co możesz zrobić, aby żyć dłużej, szybciej się regenerować po jakimkolwiek wysiłku czy chorobie, a także jakie suplementy wpłyną na to, że Twoje mitochondria będą działać skutecznie i efektywnie. A jeśli już teraz chcesz dowiedzieć się więcej na temat energii, to zapraszam Cię do przeczytania mojego wpisu: „Jak zwiększyć energię? – techniki biohackingowe”.

Homo Biologicus – Pier Vincenzo Piazza

Ach, te geny. Jak wiele rzeczy determinują w naszym życiu? Czy tylko to, jak wyglądamy i czy jesteśmy podatni na jakieś choroby? Homo Biologicus wyjaśnia nową biologię interaktywną, stającą w opozycji do biologii determinacyjnej. Pokazuje, że geny w naszym życiu to nie wszystko. Dzięki nowoczesnej biologii możemy zajrzeć dużo głębiej i dowiedzieć się dużo więcej – nie tylko o sobie, ale także o otaczającym nas świecie. Czy naprawdę idziemy naprzód, czy tylko kręcimy się w kółko? Sprawdź, co mówią nasze geny i czego jeszcze możemy się z nich dowiedzieć.

Dlaczego śpimy – Matthew Walker

Każdy „normalnie” funkcjonujący człowiek przesypia jakąś część doby. Ale czy śpimy zdrowo? I dlaczego w ogóle śpimy? Książka Matthew Walkera wyjaśnia rolę snu w naszym życiu i sposoby na jego usprawnienie. Jest to kluczowa pozycja książkowa dla każdego, kto chce być zdrowy. Dlaczego? Jakość snu wpływa na wszystkie obszary naszego życia, a sam sen, jeśli przebiega prawidłowo, pozwala regenerować się naszemu organizmowi. Jeśli już teraz chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie zajrzyj do wpisów: „Co to jest sen?” i „Dlaczego sen jest ważny?”.

Historia wewnętrzna – Giulia Enders

Czy znasz takie pojęcie, jak mikrobiom? Historia wewnętrzna to książka właśnie o nim i roli, którą spełnia w naszym organizmie, a konkretnie w jelitach. Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy, na jak wiele aspektów Twojego życia wpływa mikrobiom. Poziom energii? Oczywiście, że tak. Samopoczucie? No pewnie. Poziom odporności? Też. A to nie wszystko! Dzięki tej książce zrozumiesz, co dzieje się w Twoich jelitach i zaczniesz nad tym świadomie i skutecznie panować, dzięki zawartym w niej wskazówkom. Tak, to będzie wiązało się z odżywianiem, ale bez paniki! Dasz radę.

Twoja anatomia – Adam Kay

Niektórzy twierdzą, że ta książka jest dla dzieci, ale polecam ją także osobom dorosłym. No bo czemu nie? W przystępny sposób wyjaśnione jest w niej to, jak działa nasze ciało, nasz organizm, tak skomplikowany przecież system naczyń połączonych. W tej książce znajdziesz odpowiedzi na iście trudne pytania, jak na przykład to, czy jedzenie swoich kóz z nosa jest bezpieczne. Nie wiem, jak z Tobą, ale mnie by to już przekonało. To zabawna książka o ludzkiej anatomii, z której dowiesz się ciekawostek, faktów i mitów na temat swojego ciała, co pozwoli Ci je lepiej zrozumieć i może nawet zabłysnąć wśród znajomych. A jeśli masz w okolicy młodego człowieka, to jemu ta książka również się później przyda.

Znasz już warte polecenia książki o zdrowiu!

Mam nadzieję, że skusisz się na te książki, dzięki czemu dowiesz się nowych rzeczy o swoim organizmie i w sposób bardziej świadomy będziesz podchodzić do swojej diety, aktywności fizycznej czy w ogóle trybu życia. Pamiętaj, że utrata zdrowia potrafi znacząco utrudniać codzienne funkcjonowanie, nierzadko bardzo mocno zaburzając równowagę w Heksagonie Szczęścia. A jeśli masz u siebie jakieś książki o zdrowiu, które są według Ciebie warte polecenia, koniecznie podziel się tą informacją w komentarzu!

Jeśli chcesz lepiej zadbać o swoje zdrowie, koniecznie zajrzyj do innych wpisów:

Tagi:
zdjęcie Wojciech Strąg
Ekspert:

Biohacker, kwalifikowany trener personalny i dietetyk sportowy. Jego celem jest wspieranie ludzi w dbaniu o prawidłowe nawyki i podejście. Wierzy, że aby osiągnąć maksimum swoich możliwości, trzeba rozwijać jednocześnie swój umysł, ciało i ducha. Połączenie wszystkich znanych nam metod z różnych gałęzi nauki i duchowości pozwala w pełni realizować siebie, swój potencjał i stawać się lepszą wersją siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne wpisy

POBIERZ
BEZPŁATNY
e-book