Cytaty o rodzinie – tak wiele zawarte w jednym słowie

Cytaty o rodzinie – tak wiele zawarte w jednym słowie

22 maja 2023
2.28K
7 min.
0

Przed Tobą piękne i wzruszające cytaty o rodzinie. Co o niej wiemy? Pewnie nie raz słyszałeś, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Jest w tym sporo prawdy, bo przecież nasze stosunki z bliskimi nie zawsze układają się tak, jakbyśmy tego chcieli. Jednak ktoś inny mógłby w tym momencie stwierdzić, że dla niego to zdanie jest zupełnie nietrafione. Dla niego rodzina to coś więcej niż więzy krwi, to relacje ponad wszelkim pokrewieństwem. On sam wybiera sobie osoby, które nazwie rodziną. I wiesz co? On także będzie miał rację.

Rodzina dla każdego z nas może być czymś innym – wyrażeniem kojarzący się z ciepłem i bezpieczeństwem oraz tym przywołującym wspomnienia o ludziach, o których wolelibyśmy zapomnieć. Zależy kogo spytasz. Wśród poniższych cytatów o rodzinie, znajdziesz wiele sentencji, które z całą pewnością trafnie opisują również Twoją rodzinę. Pozostałe przedstawią Ci, jak rodzinne relacje widzą inni.  

Cytaty o rodzinie – rodzina okiem filozofów i pisarzy 

Żaden sukces nie ma znaczenia, jeśli nie można go dzielić z kochającymi ludźmi. Żaden medal, dyplom czy premia świąteczna, nie ogrzeją serca w chłodną, zimową noc.

Dalajlama 

Każda rodzina ma swoją historię. Najpiękniejsze jest to, że te historie są nakreślone na piasku, nie wykute w granicie. To cudowne – ponieważ możemy je zmieniać.  

Diane Chamberlain

Rodzina to jedyna rzecz, którą człowiek ma w życiu. Żadne pieniądze, domy, podróże nie dadzą ci tego, co ludzie tej samej krwi.

Katarzyna Miszczuk 

Miłość rodziny i wsparcie z jej strony, boska pomoc, determinacja i wiara we własne siły sprawiają, że można osiągnąć coś, o czym się nawet nie marzyło.

James Scott 

Radości życia rodzinnego są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.

Johann Heinrich Pestalozzi 

Rodzina to najważniejsza rzecz w życiu. Któregoś dnia będę w szpitalu pośrodku otaczających mnie czterech ścian. A jedynymi osobami, które będą ze mną, są moi krewni.

Robert Byrd 

W każdym sporze między rodzicem a dzieckiem oboje nie mogą mieć racji, z reguły mogą się mylić. To właśnie ta sytuacja nadaje życiu rodzinnemu swoisty histeryczny urok.

Izaak Rosenfeld 

Bez względu na to, co zrobiłeś dla siebie lub dla ludzkości, jeśli nie możesz spojrzeć wstecz na miłość i uwagę okazywaną swojej rodzinie, to tak naprawdę nic nie zrobiłeś.

Elbert Hubbard 

Bóg stworzył rodzinę, aby zapewnić człowiekowi maksimum miłości, wsparcia i moralności. To najlepszy przykład, jaki można sobie wyobrazić.

Jerry Falwell 

Życie rodzinne nie może być zachowane przez ducha sprawiedliwości. Jest raczej wspierany przez ducha miłości, która wykracza poza sprawiedliwość.

Reinhold Niebuhr 

Rodziny są kompasem, który nas prowadzi. Są inspiracją do wznoszenia się na wyżyny i naszego komfortu, gdy czasami słabniemy.

Brad Henry 

Bycie rodziną oznacza bycie częścią czegoś bardzo wspaniałego. Oznacza to, że będziesz kochać i będziesz kochany przez resztę swojego życia.  

Lisa Vedn

Rodzice mogą tylko udzielić dobrych rad lub skierować na właściwe ścieżki, ale ostateczne ukształtowanie charakteru danej osoby leży w jej własnych rękach.

Anna Frank 

Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać, pokonując stojące na drodze przeszkody. Tylko miłość matki ma się bez zdobywania i bez zasług.

Herman Auerbach 

Nie wybieramy sobie rodziców, podobnie jak rodzice nie wybierają sobie dzieci. Niemniej powinniśmy robić wszystko, co w naszej mocy, by otrzymali od nas to, co mamy najlepszego.

Colleen Hoover 

Dłuższe cytaty o rodzinie

To odróżnia rodzinę od znajomych. Rodzinę ma się na zawsze, bez względu na wszystko, nawet jak słabną kontakty, bo te można zawsze z powrotem zacieśnić. Zwłaszcza kiedy człowiek pojmie, jaka jest ważna.

Nicholas Sparks 

Rodzina to niekoniecznie ci ludzie, wśród których człowiek się rodzi. Można ją sobie znaleźć samemu. Tam, gdzie jest bezpiecznie i ciepło. Tam, gdzie człowiek czuje, że właśnie tu jest jego miejsce.

Judy Westwater 

Myślimy, że jesteśmy tacy oryginalni, że wszystko w nas jest takie wyjątkowe i niespotykane. Ale to niesamowite, do jakiego stopnia jesteśmy tylko echem innych, własnej rodziny i tego jaki kształt nadaje nam dzieciństwo.

Michel Schneider 

Nie istnieje optymalny wzorzec relacji matki z córką. „Normalne” relacje to takie, gdzie kobiety szanują siebie nawzajem, są wzajemnie wrażliwe i utrzymują równowagę między miłością a wolnością. Kochaj, szanuj i rób, co chcesz.

Bogdan de Barbaro 

Krótkie cytaty o rodzinie

Rodzina to miejsce, w którym dzieci zdobywają umiejętności społeczne znacznie wykraczające poza samo odkurzanie czy zmywanie naczyń.

Jesper Juul 

A więc rodzina to nie ci, z którymi mieszka się pod jednym dachem. To ci, za którymi się tęskni, jeśli ich zabraknie… albo może zabraknąć.

Agnieszka Gil 

Rodzina to nie krew. To ludzie, którzy cię kochają. Ludzie, którzy cię wspierają.

Cassandra Clare 

Rodzina to zespół, drużyna, samodzielne państwo, jedyna część tożsamości, która pozostaje niezmieniona przez resztę życia.

Laura Lippman 

Rodzina to silnik umożliwiający podbój świata, a zarazem bunkier, w którym można się schronić.

Maxime Chattam 

Człowiek podróżuje po całym świecie w poszukiwaniu tego, czego potrzebuje, i wraca do domu, aby to znaleźć.

George A. Moore 

Przechodzisz przez życie, zastanawiając się, o co w tym wszystkim chodzi, ale pod koniec dnia, wiesz, że chodzi o rodzinę.

Rod Steward 

Rodzina jest dla człowieka niczym płótno dla artysty. Przelewamy na nie nasze najwspanialsze marzenia.

Richard Paul Evans 

Dom jest tam, skąd możesz wyjechać, jednak zawsze wiesz przy tym, że masz gdzie wracać.

Jay Crownover 

Najważniejsza rzecz w życiu to rodzina. Najpierw ta, w której się urodziłeś, później ta, którą sam stworzyłeś.

Peter Sellers 

Jaką wdzięczność okażesz rodzicom, takiej spodziewaj się od swoich dzieci.   

Tales z Miletu

Rodzina jest w życiu oparciem, czymś co chroni, co daje siłę.

Sophia Loren 

Miłość rodzinna jest największym życiowym błogosławieństwem.  

Eva Burrows

Kiedy wszystko się wali, a przy tobie stoją ludzie – to właśnie jest twoja rodzina.  

Jim Butcher

Więzy, które łączą prawdziwą rodzinę, to nie więzy krwi, ale szacunku i wspólnych radości.

Richard Bach 

Twarze członków rodziny to magiczne lustra. Patrząc w nie widzimy przeszłość, teraźniejszość i Gail Lumet Buckley 

Gail Lumet Buckley 

Poznaj znaczenie bliskości z cytatami o rodzinie! 

Rodzina to nie krew. To ludzie, którzy cię kochają. Tylko tak definiowana rodzina stanowi podstawę dobrego, ciepłego i bezpiecznego życia, dla każdego człowieka. Niezwykle ważne jest to, ile miłości dostaniemy od rodziców, naszych bliskich, przyjaciół. To, że jesteśmy kochani i w pełni akceptowani, buduje w nas poczucie wartości. Otwórzmy oczy na świat, na ludzi, którzy są nam bliscy, i nie bądźmy wobec nich obojętni. Nauczmy się nie bezmyślnie patrzeć, lecz świadomie dostrzegać, bo tyle wspaniałych rzeczy nas otacza – a pośrodku tego jest rodzina, ta z krwi, ale również ta, którą sami sobie wybierzemy. 

Zerknij również do innych wpisów z cytatami. Być może zainteresują Cię także: 

 

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne wpisy

POBIERZ
BEZPŁATNY
e-book